Чому на iPhone не варто ігнорувати сповіщення про брак вільного місця, якщо хочеться мати робочий гаджет

сценарій досить звичайний: апарат починав гальмувати, і власник його перезавантажував. Однак iPhone після цього переставав нормально завантажуватися

Майже кожен власник сучасного смартфона стикався з повідомленням ОС про недостатню кількість вільного місця. Але для власників iPhone таке послання може бути більше, ніж просто надокучливе вікно. Спеціалісти сервісного центру Fixed.One розповідають, що після такого повідомлення можна отримати непрацездатний мобільник.

iPhone

«За минулий тиждень у нас було десь шість випадків, коли айфони припиняли стартувати без видимих на те причин. Усіх їх вилікували шляхом скидання – тобто, відновлення через режим DFU, – діляться у своєму блозі сервісмени. – Актуальна резервна копія була тільки в однієї людини. Решта втратила все, крім контактів».

Точну причину такої раптової відмови телефонів експерти не знають. Однак, за їхніми словами, у всіх цих випадків було дещо спільне: останнім часом кожен з померлих айфонів скаржився на те, що в нього залишилося мало вільного місця.

Далі сценарій досить звичайний: апарат починав гальмувати, і власник його перезавантажував. Однак iPhone після цього переставав нормально завантажуватися.

Фахівці припускають, що в разі нестачі місця iOS в деяких випадках не може коректно завантажитися. Така проблема, до речі, часто проявляється під час оновлень. Якщо почати процес апдейту, і виявиться, що вільного місця недостатньо, смартфон перестане завантажуватися. Операційна система входить у постійний цикл перезавантаження. У такому стані з апарата не вдається скопіювати дані, а все, що залишається, – обнуляти.

Сервісники радять: якщо на екрані з’явилося повідомлення про брак вільного місця, варто якомога скоріше її звільнити. Найпростіше – перенесіть фотографії на комп’ютер або в «хмару». Видаліть також непотрібні програми чи перевстановіть їх, чим скинете кеш додатків. Подивитися, що відбувається, можна в налаштуваннях пристрою: «Основні», «Сховище і iCloud», «Сховище».

Скільки вільного місця треба мати на телефоні для його надійної роботи? За словами ремонтників, зазвичай ця цифра дорівнює подвоєному обсягу оперативної пам’яті телефона. Це 1 ГБ для iPhone 4S та 2 ГБ для iPhone 5, 5C, 5S, 6 і 6 Plus. Близько 4 ГБ варто залишати для iPhone 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus і SE. Але взагалі принцип – чим більше пам’яті, тим краще.