Четвер, 30 Листопада, 2023

Чому в поганому «залізі» дешевих ноутбуків винна Microsoft

Якщо подивитися на пропозицію лептопів за $200-$300 з Windows, стане зрозуміло, що вони наче брати-близнюки. Незалежно від бренду «залізо» таких девайсів майже однакове і досить обмежене. А саме – бюджетні процесори, 2 ГБ (рідше 4 ГБ) оперативної пам’яті, 32 ГБ флеш-накопичувача SSD, чого замало для нормальної роботи. Так, виробники змушені економити, аби вийти на заплановану вартість. Але Microsoft також гальмує еволюцію «заліза».

dr4gfsdfvsdf

Важіль контролю – правила ліцензування Windows 10. Microsoft пропонує виробникам суттєві знижки залежно від типу девайса, на який інсталюється ОС. У випадку з ноутбуками ліцензію на Windows 10 можна отримати за $15-$30, але лише якщо «залізо» знаходиться нижче встановленого Microsoft ліміту:

Якщо виробники хочуть отримати дешеву ліцензію на Windows, вони повинні дотримуватися цих лімітів у гаджетах

Щоб отримати дешеву Windows, виробники змушені випускати ноутбуки з діагоналлю не більше 14,1 дюйма. Вони зобов’язані використовувати малопотужні процесори (Bay Trail, Cherry Trail, Braswell, Apollo Lake), не більше 4 ГБ оперативної пам’яті та флеш-диск ємністю не більше 32 ГБ. І жодних оптичних дисків чи традиційних жорстких дисків HDD. Хоча останні могли б дати 250 ГБ чи більше вільного місця за ті ж гроші, що й SSD.

Як тільки виробник перевищує встановлені характеристики, він змушений платити повну ліцензію за Windows. Сьогодні це додавання близько $100 до ціни ноутбука. Деякі виробники порушують обмеження Microsoft і інсталюють, наприклад, 64 ГБ SSD. Проте це може викликати в них проблеми: експерти ресурсу CNX-Software пишуть, що Microsoft збирається судитися з одним із таких вендорів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися