Неділя, 3 Березня, 2024

Як МТС запускатиме 3G в Україні

Скоро мобільний зв’язок третього покоління стане доступнішим у нашій країні – ми нарешті відкриємо наступний етап телеком-розвитку. Про те, як це відбуватиметься, розповів технічний директор «МТС Україна» Андрій Терещук.

У п’ятницю, 27 лютого на сторінках компанії у Фейсбуці і «Вконтакті» відбувся онлайн чат. Андрій Терещук говорив з користувачами про 3G, ситуацію зі зв’язком на сході країни, роботу мережі. За дві години директор відповів на понад 150 питань.

Формат онлайн чату – це швидкий і зручний спосіб спілкування «МТС Україна» з абонентами. Редакція Tech Today зібрала всі питання і відповіді з онлайн чату і публікує їх тут.

 

Яка буде швидкість 3G порівняно з 2G?

Максимальна швидкість у мережі 2G за технологією EDGE складає 474 кбіт/с. Прирівняємо це до швидкості автомобіля в 60 км/годину. Швидкість у мережі 3G досягатиме до 42 Мбіт/c – це буде набагато швидше, ніж якщо ви пересядете з автомобіля в літак.

3G – це швидкість, яку неможливо не помітити. Звичайно, усі зараз дивляться потокове відео на смартфонах. Але якби ви захотіли завантажити відео на смартфон, то, наприклад, на завантаження одного епізоду популярного серіалу «Теорія великого вибуху» в мережі 2G вам потрібно чекати 10 годин. У мережі 3G – лише 12 хвилин.

Можна буде не тільки дивитись відео на ютубі. Мобільний 3G-інтернет повністю змінює якість життя, починаючи зі швидкого доступу в інтернет, перегляду відео, прослуховування подкастів, навчання онлайн і так далі.

На тендері ми виграли другий лот і отримали найкращий діапазон частот під 3G, що означає відповідні швидкості інтернету – до 42 Мбіт/с залежно від характеристик телефона і кількості абонентів на базовій станції. Таких швидкостей цілком вистачить для Youtube. Наприклад, для онлайн-перегляду стандартного відео швидкість інтернету має бути не нижче 1,3 Мбіт/с.

Що нам дасть 3G?

3G – це дуже крута штука не тільки тому, що ви зможете швидше відкривати інтернет-сторінки або переглядати лекції на Coursera десь по дорозі на роботу. Це дуже важливо для України.

Оцініть: це перші такі серйозні іноземні інвестиції в країну. Вкладаючи мільйони доларів в Україну, ми демонструємо всьому світові: дивіться, міжнародні компанії вкладають в Україну. Ми віримо в розвиток цієї країни і сподіваємось, що подаємо успішний приклад іншим інвесторам.

Йдеться, звісно, про великі надходження до бюджету у вигляді плати за ліцензію, що дасть змогу виплачувати стипендії, зарплати бюджетникам. Але не тільки про це.

Розгортаючи масштабне будівництво нової інфраструктури, ми створимо тисячі робочих місць.

Окрім того, це вже перевірений європейським досвідом факт – збільшення проникнення швидкісного інтернету на 10% приводить до збільшення ВВП країни на 1%.

Коли чекати на появу 3G?

Держава вимагає, щоб ми покрили 3G усі обласні центри за півтора роки з моменту отримання ліцензії. Власне, на отримання ліцензії піде ще 2-3 місяці, адже потрібно буде ще укласти договори з військовими щодо конверсії. Але ми спробуємо зробити все швидше та вже восени запустимось у кількох великих містах України.

Чи можна сподіватись, що МТС запустить 3G мережу першою серед інших операторів?

Ми робимо все можливе, щоб 3G-інтернет з’явився у нас з вами якнайшвидше. Разом з тим, у нас у пріоритеті для 3G – якості інтернету, який ви отримаєте. Упевнений, що вам набагато приємніше буде платити за швидкий інтернет і стабільне з’єднання.

Для чого проводився тендер, якщо претендентів було три, і всім дістались частоти?

Так, наявний діапазон було розділено на три лоти. Ширина діапазону кожного лота однакова. Але їхня якість різна. Тому й проводився тендер. Крім того, були стартові ціни, деякі оператори зробили різні ставки, держава отримає мінімум на 600 млн грн більше грошей, ніж виставлені лоти.

Чому першими 3G отримають великі міста?

Впровадження нових технологій – це досить дорога історія. Розвиток нових технологій завжди починається з великих міст, де сконцентрований найбільший попит. Потім можна перейти в районні центри. Якщо робити навпаки, розвивати мережу такими швидкими темпами не вдасться.

Який саме тип мережі 3G буде реалізовано? Яка категорія HSDPA буде реалізована?

Це буде категорія HSPA+.

Чи отримають 3G сільські жителі?

У перспективі села будуть покриті. Але не всі, тому що є місця, які неможливо покрити. Наприклад наша мережа 2G покриває 98% території України, на якій проживає 99% населення. Тобто навіть на 2G-мережі в кожного оператора є відсотки непокритих територій.

Чи є різниця між проданими пакетами частот?

Уявіть собі частотну полосу, де зліва частоти, які відносяться до лота 1, посередині частоти лота 2, а справа – лот 3. Так от, крайня права частота (лот 3) – це стандарт LTE FDD без захисних полос. Це означає, що там 3G може працювати зі збоями. Уникнути їх можна лише у випадку встановлення на базових станціях спеціальних фільтрів, які коштують чималих грошей, що у результаті вплине на збільшення собівартості послуги для абонента. Крім того, швидкість інтернету в крайніх правих частотах буде низькою. Ситуація з частотами, які відійшли до лота 1, порівняно з 3 лотом трохи краща, але все одно потрібно буде купувати фільтри на базові станції.

Середній лот з однієї й іншої сторони має роздільники. Немає перешкод. У крайніх лотів з обох боків є перешкоди. Це впливає як на швидкість, так і на якість.

Якими будуть тарифи?

Ще рано говорити про тарифи та про безліміти. Запустимо 3G у першому місті, оголосимо тарифи. Що можу сказати сьогодні – це те, що вони максимально врахують платоспроможність населення України. Ми орієнтовані на те, щоб послуга стала масовою, відповідно, тарифна політика це врахує. Згадайте, як ви міняли кнопковий телефон на смартфон і які можливості тоді перед вами відкрились. Схоже відчуття буде, коли переключитесь на 3G.

Чи дійсно у Харкова є проблеми з військовими частотами?

Так, це правда, що є проблеми з воєнними частотами. Потрібно проводити тестування на місці. Там є локатори воєнних, їх потрібно переносити.

Коли чекати 3G в областях з АТО?

3G у Донецьку і Луганську буде, як тільки завершаться бойові дії, і ми фізично зможемо будувати. І відновити знищене обладнання, звичайно.

3G зв’язок буде безпечнішим у плані захисту від прослуховувань?

У плані кодування сигналу базовими станціями – так. Але ми не чекаємо 3G, щоб захистити свою мережу. У нас впроваджені дорогі рішення – останні світові розробки, які дозволяють захищати вашу інформацію та телефони від можливих втручань.

У магазинах МТС пропонують для 3G тільки модемне підключення. Коли можна буде користуватись 3G просто зі смартфона?

Україна – остання країна в Європі, у якій досі не було національного 3G-покриття. Протягом 10 років ліцензію операторам не видавали. Для того щоб задовольнити хоча б частково попит на швидкісний мобільний інтернет, ми в 2007 році й запропонували нашим абонентам 3G на тих частотах, які мали, – це CDMA. У цьому стандарті ми пропонували лише модемне підключення.

Але нарешті є позитивна новина. Сьогодні наш регулятор затвердив результати проведеного тендеру, отже, матимемо повноцінний 3G в Україні! І ваш крутий смартфон стане вам у пригоді. Чекати вже недовго.

Коли в Україні буде 4G і 5G?

4G – не раніше 2016-го, за прогнозами, 5-е покоління – ще не зрозуміло, оскільки ще немає єдиної концепції за цим стандартом, ні оператори, ні виробники ще не розуміють, а що ж це за 5G?!

Є так звані чорні дірки у великих містах, які створюють проблеми для запуску 3G. Як ви вирішите ці проблеми?

Цю проблему ми обійдемо шляхом збільшення майданчиків. На даний час шукаємо нові майданчики і будуємо їх. Як приклад, у Києві це буде подвоєння кількості майданчиків.

Чи буде 3G на сході та в Криму?

Ліцензія дозволяє нам будувати 3G на території всієї України. Але на тих територіях, які тимчасово не контролюються українською владою, ми фізично не маємо можливості будувати. Якщо у нас з’явиться така можливість – будемо будувати.

Ви говорили про те, що у вас обладнання 3G ready і повністю готове до впровадження. Чому ви не можете запустити 3G відразу після отримання ліцензії?

Так, у нас обладнання 3G Ready. Але є додаткове технологічне обладнання, яке треба встановити і яке ми без ліцензії не мали права навіть завезти в Україну. На закупку, встановлення і запуск нового обладнання потрібен певний час.

Для 3G потрібен буде новий номер? Чи можна буде обміняти сімку?

Сім-картку змінювати не потрібно. Потрібно лише, щоб ваш телефон підтримував 3G.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися