Ціна літери S в HTTPS

Сьогодні дедалі більше сайтів намагаються захистити інформацію та впроваджують шифрування трафіку, а Google, наприклад, буде надавати таким ресурсам перевагу у пошуковій видачі. За підрахунками науковців, сьогодні вже майже 50% даних передаються через онлайнові канали по захищеному протоколу HTTPS, тоді як раніше використовувався HTTP. Однак додавання літери S досить дорого коштує інфраструктурі інтернету.

Протокол HyperText Transfer Protocol (HTTP) представили на початку 90-х років, однак з того часу онлайновий світ значно змінився та став життєво необхідним інструментом для комунікації, торгівлі, освіти та доступу до інформації. Для пересилання приватних даних з’явився захищений протокол HTTPS, який шифрує трафік HTTP за допомогою стандартів SSL/TLS. З часом HTTPS почали впроваджувати інші сервіси, такі як GMail, Facebook та навіть YouTube.

Сьогодні через захищений HTTPS передається майже 50% світового трафіку. Може здатися, що масове шифрування – це добре, однак за нього доводиться розплачуватися.Наприклад, при роботі із сайтами з HTTPS на мобільному пристрої через 3G збільшується на 50% затримка у пересиланні даних та на 30% – споживання енергії. Зважаючи, що за стандартом затримка при пересиланні даних через UMTS становить не менше 500 мс, час завантаження веб-сторінок зростає у 1,5 рази. А при відтворенні відео на мобільних пристроях вони витрачають на 25% менше енергії при прийманні даних по HTTP.

Окрім цього, інтернет-сервіси стають дорожчими: їм необхідно створювати інфраструктуру для підтримки HTTPS та купувати сертифікати. Останні коштують близько $2000 на рік. Їхня внутрішня мережа також не пристосована до роботи на шифрованих протоколах, і тому їм доводиться створювати локальний кеш. Його розмір може сягати 2 ТБ щодня.

Comments are closed.