Понеділок, 11 Грудня, 2023

Датою народження 5G стане 2018 рік

Експертна комісія організації 3GPP, яка відповідає за стандартизацію мобільного зв’язку, сказала індустрії розпочати роботи зі стандартизації 5G. Єдиний радіоінтерфейс «5G New Radio» повинен з’явитися до червня 2018 року. Це дозволить виробникам підготувати до 2020 року девайси з підтримкою 5G.  

П’яте покоління зв’язку матиме дві архітектури: окрему та спадкову. Перша надасть новий спосіб управління 5G, а друга – користуватиметься наявними можливостями інтерфейсів LTE. П’яте покоління використовуватиме частоти близько 6 ГГц, а також діапазони вище цього значення. Стандартизація націлена на покращений мобільний широкосмуговий доступ (eMBB) та ультранадійні, з мінімальними затримками комунікації (URLCC).

До вересня 2016 року за планом 3GPP індустрія повинна завершити роботу над радіоінтерфейсами. Специфікації Layer 1 та Layer 2 з’являться до грудня 2017 року.

 

 

Термін 5G сьогодні багато хто сприймає як ідеальний мобільний зв’язок, і він є одним із найбільш обговорюваних у ЗМІ. Багато топових компаній концентрують свої зусилля на розвитку п’ятого покоління зв’язку. Адже, за прогнозами, 5G зможе накрити міста бездротовою мережею з майже необмеженою швидкістю, надасть високоякісний мобільний інтернет, дозволить розвивати інтернет речей та прокладе дорогу автомобілям без водія. Але технічний директор найбільшого в Японії мобільного оператора NTT DOCOMO Сейзо Оное каже, що очікування можуть виявитися марними.

  • Теги
  • 5G
Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися