Дефіцит PS5 і Xbox Series повинен закінчитися влітку 2021-го року

НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ

Американський топ-менеджер китайського походження на Ліза Су, що займає пост генерального директора в компанії AMD, висловила свою думку щодо дефіциту ігрових консолей, центральних, а також графічних процесорів, який почався ще в минулому році. За її словами, така ситуація на ринку вищезазначених товарів буде тривати аж до кінця першої половини цього року, а більшу частину збитку на себе візьмуть саме PlayStation 5, Xbox Series X і Xbox Series S. Такі несприятливі прогнози пов’язані з тим, що перекупники активно продовжують використовувати спеціальні боти, як тільки нова партія систем надходить на полиці магазинів, вони скуповують весь доступний асортимент.

З такою новиною Су виступила під час річного фінансового звіту, судячи з якого компанія AMD зуміла побити свої рекорди по доходах і продемонструвала вражаючі результати за четвертий квартал. В деякій мірі цей результат був досягнутий завдяки тому, що безліч нових пристроїв було запущено саме на базі процесорів AMD, в тому числі обидві приставки нового покоління, процесори AMD Ryzen на базі Zen 3 для ПК, а також відеокарти з серії RX 6000.

Парадокс полягає в тому, що всі перераховані вище консолі і комплектуючі з моменту свого запуску були в дефіциті. За словами Су, така ситуація збережеться аж до того моменту, поки на ринку не з’являться нові виробничі потужності.

У схожому становищі перебуває компанія Nvidia, яка зовсім недавно випустила нову серію графічних процесорів RTX 30 і відеокарти цієї лінійки відразу опинилися в дефіциті. За оцінками самої Nvidia, нормалізуватися ситуація може лише після квітня цього року. Але незважаючи на це в компанії вже анонсували нові відеокарти RTX 3060 для персональних комп’ютерів, а також кілька процесорів серії RTX 30 для ноутбуків.

До цього в Microsoft розраховували, що проблеми з дефіцитом триватимуть до березня, і на даний момент абсолютно невідомо, як плани AMD по збільшенню обсягів виробництва зможуть допомогти вирішенню цієї проблеми.

Sony дали приблизний відповідь з приводу ситуації з приставками PlayStation 5 для російського і українського регіонів. Якщо вірити інформації, зазначеної в офіційному магазині PlayStation, то в поточний момент Sony закрила всі попередні замовлення на PS5 і кинула всі сили на реалізацію вже існуючих замовлень. Нова партія систем повинна надійти вже в лютому цього року, тому ті користувачі, які встигли оформити попереднє замовлення без передоплати поступово почнуть отримувати листи з пропозицією оплатити своє замовлення. Після внесення грошових коштів бажану консоль передадуть в службу доставки. Якщо бажаєте купити консоль у найближчий час, можете оформити передзамовлення на PlayStation 5 за посиланням: gamestore.com.ua/sony-playstation-5/, або дочекатися фізичної наявності, та актуальної ціни.

В даний момент кількість геймерів, які бажають отримати свою приставку значно перевищує число доступних систем, через що на різні версії (базову PS5 і її Digital-версію) створені окремі черги. Це призводить до того, що гравці отримують листи з можливістю оплатити своє замовлення нерівномірно.

Але незважаючи на великий попит PlayStation 5 в нинішньому році вона поки що не є найпопулярнішою приставкою. У мережі вже з’явилися дані продажів трьох основних консолей за січень, і позиції PS5 в ньому не лідируючі. За вказаний місяць було продано близько 150 000 PS5 і приблизно в півтора рази менше Xbox Series X / S. А ось портативна консоль Nintendo Switch лише за один січень зуміла продатися тиражем в 455 000 пристроїв. Можливо, ситуація у PlayStation 5 була б набагато краще, якби її поставки проводилися на регулярній і стабільній основі. Сумарно ж PS5 з моменту свого запуску продалася майже п’яти мільйонним тиражем.

1 коментар

  1. Sony дали приблизний відповідь з приводу ситуації з приставками PlayStation 5

    Виправте помилку)

Comments are closed.