Вівторок, 16 Липня, 2024

Деякі назви мереж Wi-Fi виводять iPhone з ладу

Дослідники з кібербезпеки відкрили простий спосіб як можна отримати непрацездатний iPhone. Баг в прошивці смартфона змушує його боятися певних назв мереж Wi-Fi

Щоб вивести з ладу iPhone потрібно лише, щоб він опинився в радіусі дії мережі Wi-Fi, в імені якої є знак відсотків (%).

Коли iPhone або інший пристрій з iOS опиняється в радіусі дії мережі, наприклад, з назвою %secretclub%power, гаджет втрачає можливість використовувати Wi-Fi або іншу споріднену функцію. Нормальна працездатність гаджета може не відновитися навіть після скидання мережевих налаштувань.

Символ відсотку змушує iPhone та інші пристрої на iOS вимикати Wi-Fi. Це робить пов’язані з ним функції, такі як AirDrop, непрацездатними.

Дослідники припускають, що вплив знаку відсотка пов’язаний з мовою програмування C. У цій мові спеціальний символ %n вказує зберегти кількість символів в рядку в змінну. Ймовірно, підсистема Wi-Fi у iOS без попередньої модифікації очищення та передає ім’я мережі Wi-Fi (SSID) в якусь внутрішню бібліотеку. Через це робота бібліотеки порушується, що призводить до пошкодження пам’яті. Сервіс моніторингу працездатності процесів у iOS вбиває пошкоджений процес, що вимикає Wi-Fi.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися