Публічний Wi-Fi може позбутися паролів

Підключитися до бездротової мережі в громадському місці скоро можна буде без пароля. Учені Массачусетського технологічного інституту створили технологію, яка це дозволить завдяки точному позиціонуванню.

При роботі передавач і приймач синхронно перемикаються між 35 різними смугами частот від 2,4 до 5,8 гігагерц. Частота змінюється кожні дві-три мікросекунди, і приймальна сторона за різницею часу отримання хвиль від передавача може обчислити відстань, яку пройшли радіохвилі. Якщо хоча б один з пристроїв при цьому має більше однієї антени, то за допомогою тріангуляції можна обчислити не тільки відстань, але й точне місце розташування другого пристрою.

За словами розробників, Chronos дозволяє визначити відстань між об’єктами з точністю до декількох сантиметрів. Подібну технологію WiFi-позиціонування можна також використовувати для виборного підключення клієнтських пристроїв до мережі, навігації всередині приміщень або, наприклад, у робототехніці для визначення наближення людини за його мобільним телефоном. Наприклад, підключитися до безплатного Wi-Fi в кафе зможуть лише люди всередині.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я