Середа, 19 Червня, 2024

Директор Epic Games про тенденції мобільних ігор: із казуальних вони стають реальними

Індустрія мобільних ігор зараз проходить радикальну трансформацію. З нового багатообіцяючого ринку казуальних ігор вона перетворилася на зріле місце для ігор реальних. Про це розповів на конференції GDC 2018 директор студії з розробки ігор Epic Games Тім Свіні (Tim Sweeney). За його словами, те, що протягом кількох останніх років відбувається в ігровій індустрії, є однією з найзахопливіших речей, які з нею траплялися.

«Тривалий час індустрія мобільних ігор була в застої, – каже він. – Щороку в магазинах додатків з’являлося понад 100 000 ігор. Багато з них фінансувала реклама, також багато мали неясні моделі монетизації. Індустрія потребувала ревіталізації».

Фахівці останніми роками спостерігають нову тенденцію в сегменті мобільних ігор, яка особливо помітна в азіатських країнах. Раніше в них домінували казуальні ігри, в які можна було грати час від часу, не приділяючи їм багато уваги. Зараз мобільні ігри перетворюються на серйозну справу.

«Ми спостерігаємо зрушення мобільних ігор від здебільшого казуальних до переважно справжніх ігор для геймерів, – відзначає експерт. – Це вже сталося в Кореї та в Китаї останніми роками з такою грою, як Lineage II: Revolution. Нині в багатьох частинах світу такі реальні ігри для геймерів є лідерами з виручки та проведеного гравцями ігрового часу. Вони справді змінюють вигляд індустрії».

В Epic Games говорять, що така ж тенденція починає проявлятися і на ринках США та Європи.

Мобільні ігри залишалися переважно казуальною платформою через технічні складнощі у створенні контенту для традиційних гравців. Було також важко переконати їх витрачати гроші на подібні забавки в тому ж режимі, в якому вони це роблять на ПК та стаціонарних ігрових консолях.

У майбутньому, кажуть в Epic Games, бар’єри між ігровими платформами зникнуть. Можна буде так само насолоджуватися улюбленими іграми на ПК, ігрових консолях та мобільних гаджетах.

«Аудиторія є всюди, – підкреслює Свіні. – Чи знаєте ви когось, у кого немає iOS, Android, PlayStation, Xbox, PC, Mac? Жодного з цих гаджетів немає лише в кількох людей у розвинених країнах. У дітей в школах є друзі, і ви очікуєте, що платформи мають розділяти їх на окремі групи, які не можуть грати разом? Ні. Вони повинні об’єднатися. Цей єдиний наявний бар’єр невідворотно зникне».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися