Екранний час має невеликий вплив на самопочуття підлітків

Виявилося, що негативних наслідків тривалого використання гаджетів немає у будь-який день, з вихідними включно

Існує популярна думка, що тривалий час користуватися гаджетами шкідливо, особливо погано дивитися у смартфон перед сном. Однак дані від понад 17 тисяч підлітків не показують сильного зв’язку між тривалістю використання девайсів та психічним здоров’ям.

«Використовуючи найкращі практики статистичних та методологічних технік, ми знайшли мало доказів суттєвого негативного впливу проведеного перед екраном часу та самопочуття підлітка, – говорить дослідник Інституту інтернету Оксфорду Емі Орбен. – Психологічні науки можуть бути потужним інструментом, але вони часто не дають публіці якісних, прозорих та об’єктивних досліджень».

Виявилося, що негативних наслідків тривалого використання гаджетів немає у будь-який день, з вихідними включно. Також неважливо, скільки часу перед сном – 2 години, 1 годину, 30 хвилин – підлітки користувалися своїм девайсом.

Більшість подібних досліджень спираються на опитування, яке є ненадійним джерелом інформації. Лише близько третини респондентів можуть правильно відповісти на питання, скільки часу вони проводять перед екраном. Тому дослідники з Оксфорду використовували також інші канали інформації. Також вони опитали опікунів та батьків підлітків. Останнім кроком науковці публічно зареєстрували своє дослідження, відкривши методологію та інші аспекти. Це дозволяє уникнути суперечок у подальшому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я