Що українці роблять в інтернеті

З інтернетом краще виходить навчатися, але він має негативний вплив на мораль. Українці, наприклад, майже всі проводять час у соціальних мережах та говорять там про що завгодно, з політикою включно, стверджується в дослідженні інтернету від компанії Pew Research.

Україна залишається країною звичайних телефонів: їх мають 73% співвітчизників. Тоді як смартфонами володіють лише 18%, а 9% взагалі залишаються без мобільного зв’язку. Для порівняння, у Китаї «розумні» мобільники мають 57% користувачів, а звичайні телефони є в 42% населення.

Найчастіше мобільник для українців – це спосіб обмінюватися SMS. Це роблять 68% користувачів мобільного зв’язку. Зйомка фото та відео не такі популярні – цим займаються лише 45%.

А ось комп’ютери має більше половини населення нашої держави (56%).

І більше 73% користується ними та іншими гаджетами для щоденного доступу в інтернет. З нього українці черпають новини про політику (80%), здоров’я та медицину (64%), інформацію про владу та її послуги (50%). Окрім цього, співвітчизники використовують інтернет для пошуку роботи (33%), оплати товарів та послуг (32%), купівлі продуктів (44%), онлайн-навчання (10%). При цьому майже всі українці (93%) використовують Мережу для того, щоб залишатися на зв’язку з друзями та близькими.

Українців у віртуальному просторі стає дедалі більше: уже 53% співгромадян користуються інтернетом. За цим параметром ми йдемо майже нарівні з Бразилією та Єгиптом, але відстаємо від Китаю, Чилі та Аргентини.

 

Ми також досить багато часу проводимо в соціальних мережах. Найбільшу популярність ці сайти мають на Філіппінах (93%) та в Кенії (88%). Проте українці полюбляють сидіти в соцмережах, тому наша держава потрапила до топ-15. У них проводять час близько 82% співвітчизників.

Там вони займаються різними справами та обговорюють будь-які теми: музику та фільми (55%), спорт (33%), різні гаджети й продукти (36) та політику (37%). Дискутують у соцмережах про релігію лише 8% користувачів.

Загалом українці вважають інтернет благом, яке має гарний вплив на освіту (60%), персональні стосунки (59%), економіку (39%), політику (34%) та мораль (20%).

Своє опитування Pew Research проводила у квітні-травні минулого року в десяти найбільших містах України, а також 29 інших державах, що розвиваються. Експерти дослідили думку 1600 українців.