Вівторок, 25 Червня, 2024

Для дешевизни «хмари» затоплять

У Microsoft придумали, як вирішити одну з головних проблем дата-центрів – охолодження. Це особливо актуально з розвитком «хмар», коли сервери в дата-центрах стають ключовим елементом комп’ютерних систем. У Microsoft пропонують просто занурити «хмари» під воду.

«Коли ви витягуєте свій смартфон з кишені, ви думаєте, що користуєтеся потужним маленьким комп’ютером. Але насправді ви використовуєте більше 100 комп’ютерів у так званій «хмарі», – сказав корпоративний президент Microsoft Research Пітер Лі. – Коли ви перемножите це на мільярди людей, вийде гігантська обчислювальна потужність».

Редмондська компанія вже тестує прототипи хмарних дата-центрів, які працюватимуть у водоймах. Проект проходить під робочою назвою Project Natick та має замінити сервери, що розташовуються в центрах зберігання й обробки даних (ЦОД). Останні виробляють велику кількість тепла, а повітряне охолодження, за допомогою якого вони охолоджуються, вимагає великих витрат. У The New York Times підрахували, що на створення своєї цифрової системи з понад ста дата-центрів Microsoft уже витратила більше 15 млрд доларів. Це дозволяє компанії надавати близько 200 сервісів.

Якщо помістити сервери у водонепроникні контейнери й опустити їх на дно океану, можна заощадити на охолодженні завдяки постійному доступу до холодної води. При цьому система перетворення енергії хвиль може забезпечувати їх електрикою.

Microsoft успішно завершила випробування сталевої капсули діаметром 2,4 м, які проходили протягом 105 днів. Результати були настільки гарними, що під час тестів цей модуль навіть обробляв комерційні дані сервісу Microsoft Azure.

Зараз відділ досліджень і розробок Microsoft займається проектуванням контейнера, який буде втричі перевищувати за розміром тестовий прототип. Випробування нового прототипу заплановані на наступний рік поблизу Флориди чи Норвегії – у цих регіонах вже розвиваються проекти з генерації електрики від хвиль.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися