«Дні науки» покажуть, що знання можуть бути цікавими

Найближчими вихідними ви зможете самостійно переконатися, що наука – це цікава річ. Просто завітайте на проект, який запустили Рада молодих учених Національної академії наук (НАН) України та громадська організація «Unia Scientifica». Протягом 14-15 травня вони проведуть «Дні науки. Весна 2016» – це проект з популяризації науки, і вхід на нього безплатний.

ad76277c7c[1]

Заходи пройдуть у чотирьох містах України – Києві, Львові, Одесі та Дніпропетровську. Можна відвідати науково-популярні лекції, демонстрації, екскурсії та майстер-класи. Окрім цього, можна буде побувати і в наукових установах та музеях НАН України, дізнатись і побачити багато цікавого з природничих наук, сучасної української мови та літератури, археології, філософії, а також поспілкуватися зі спеціалістами у різних галузях знань.

У Києві на дітей та дорослих чекає понад півсотні демонстрацій та майстер-класів, кілька десятків захопливих лекцій, а також відвідини музеїв, астрономічної обсерваторії та екскурсія до Державного заказника «Лісники». Основні заходи проходитимуть на семи локаціях. У суботу «Дні науки» відкриються в Національному науково-природничому музеї, Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна та Інституті зоології ім. І.І. Шмальгаузена. У неділю гостей прийматиме Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця та Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди. Обидва дні кафедра археології та музеєзнавства історичного факультету Київського університету проводитиме екскурсії, а Астрономічна обсерваторія та Астрономічний музей кожного вечора чекатимуть охочих на лекції та екскурсії.

У Львові під час «Днів науки» ви зможете завітати до Державного природознавчого музею. У суботу свої двері відкриють наукові майстерні з «Ботаніки», «Палеонтології», «Зоології», «Ентомології». У неділю в музеї пройдуть науково-популярні лекції, демонстрації. Студія ArtPhoto Lviv покаже галерею «Перші люди», а ще відбудеться виставка унікальних виробів з пресованого скла, що імітують стародавні ножі і зброю з кременю.

В Одесі «Дні науки» триватимуть лише 14 травня. У цей день експерти Українського наукового центру екології моря розкажуть про чорноморську флору та фауну, проблеми здоров’я. Вони також покажуть живі організми Чорного моря, генетичне тестування та короткометражні фільми про підводне життя.

У Дніпропетровську «Дні науки» пройдуть у центрі Space Hub. Окрім цікавих демонстрацій, наукових шоу та лекцій, у ньому можна буде подивитися на фотосет з інсталяціями «Як живуть археологи в експедиції», «Світ 3D-зображень: чому фото на площині здається об’ємним через лінзу фотоапарата».

«Дні науки» – проект, покликаний збудувати ще один місточок між громадськістю та науковцями й показати, що наука справді цікава, а її розвиток необхідний для майбутнього України.

Усі заходи в рамках «Днів науки» – безплатні. Детальну програму заходу «Дні науки. Весна 2016» розміщено на сайті my.science.ua та на Facebook-сторінці www.facebook.com/dni.nauky.