Субота, 24 Лютого, 2024

Додатки для продажу відходів ресторанів та кафе набирають популярність

У магазинах додатків почав набирати популярність новий тип програм, які пробують вирішити проблему відходів їжі. Адже ресторани та кафе щодня викидають купу продуктів на смітник. На їхнє виготовлення витратили багато цінних ресурсів, а також у країнах є багато бідних людей, яким би така їжа стала в пригоді.

Серед таких програм можна назвати Too Good To Go, Karma, Olio, Approved Food, Clearance XL, Low Price Foods та багато інших. Наприклад, Too Good To Go – це додаток, який дозволяє ресторанам продати продукти, які б вони інакше викинули. Ціни у два-три рази нижчі. До покупця є кілька вимог: точний вміст пакунку з їжею невідомий, а також забрати придбане потрібно виключно у вказаний рестораном час.

Ресторатори кажуть, що цей тип додатків дозволяє їм ефективніше розпоряджатися їжею, яку б інакше викинули. Деякі із закладів пробували роздавати такі продукти безкоштовно, але швидко зрозуміли, що подібну практику потрібно зупиняти. Адже ініціатива з роздачі їжі проходила у час, коли робочий день завершувався і ресторан закривався. Однак згодом бажаючі отримати таку їжу почали приходити серед дня, відлякуючи звичайних покупців.

Розробники програми Too Good To Go кажуть, що нею вже користуються 22 000 ресторанів у 11 країнах світу. З моменту запуску у 2016 році таким чином врятували від смітника 15 млн пакунків з продуктами. При цьому розробники кажуть, що це лише верхівка айсбергу.

За оцінками експертів Бізнес-школи Манчестера, виробництво та споживання їжі є одним найбільших забруднювачів екології. За типами продуктів найбільш шкідливим є м’ясний сектор (до 12%), за ним ідуть молочні продукти (до 4%), наступними є продукти з рослинної сировини – крупи, напої, солодощі, борошняні вироби тощо.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися