Субота, 24 Лютого, 2024

Google запустив карту, яка показує де в містах варто висаджувати дерева, щоб охолодитися

Google запустив новий інструмент Tree Canopy Lab, який має допомогти охолодити міста. Проект вже працює в Лос-Анжелесі і відображає райони, які перетворилися на асфальтову пастку для тепла. Автори проекту розраховують, що висадження дерев в таких районах дозволить містам адаптуватися до глобального потепління і рятувати життя людей.

У містах середня температура влітку зазвичай вища, оскільки вони вкриті асфальтом та бетонними спорудами. В тих же районах, де росте багато дерев, температура буде суттєво нижчою. При цьому асфальтові райони будуть більш гарячими і вночі, не дозволяючи живим організмам відпочити від денної спеки. Дерева охолоджують міста тим, що надають тінь, а також випаровують воду при збільшенні навколишньої температури.

Для роботи Tree Canopy Lab використовується супутникова фотографія та штучний інтелект. Останній визначає розміщення кожного дерева в місті, що відображається на інтерактивній карті Tree Canopy Lab. Додатково на цій мапі виводиться інформація про щільність населення.

Проект уже працює в Лос-Анджелесі, у Google кажуть, що на черзі – сотні нових міст. Дані показують, що більше половини жителів цього мегаполісу живуть у районах, де тінь від дерев покриває лише 10% площі. В середньому дерева закривають від сонця 20% площі території міста. Це призводить до того, що 44% жителів Лос-Анджелесу мешкають у регіоні з екстремальним тепловим ризиком.

Влада населених пунктів, яка зацікавлена у використанні такого інструменту, може зв’язатися з Google.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися