Середа, 22 Травня, 2024

Дорога в майбутнє: електрифікація відомого Шосе 66

Знамените Шосе 66, яке свого часу з’єднало Чикаго та Лос-Анджелес, добудовувалось та вдосконалювалось протягом майже 50 років. Хоч нині окремі його ділянки отримали статус історичних автомагістралей, а самі американці називають шосе «Матір’ю всіх доріг», траса продовжує вдосконалюватись.

 Solar-Roadways-1-1020x570

Так, у штаті Міссурі на історичному відрізку Шосе 66 найближчим часом буде встановлено першу ділянку дорожнього покриття із сонячними батареями. У майбутньому, якщо така ідея виявиться життєздатною, дороги зможуть самостійно забезпечувати енергією ліхтарі, світлофори та інші дорожні сигнали або навіть розташовані поблизу будинки.

Дана інсталяція здійснюватиметься в рамках ініціативи «Дорога в майбутнє», яка впроваджується керівництвом штату Міссурі. Впровадженням проекту займатиметься компанія Solar Roadways з Айдахо. Поверхня дороги має модульну конструкцію для легкої заміни пошкоджених елементів. Вона складатиметься із сонячних батарей, вкритих надміцним склом, та мікропроцесорів для взаємодії модулів з іншими панелями.

Енергія, яка буде вироблятися дорожнім покриттям, буде спрямовуватись на живлення LED-освітлення, що також вмонтоване в модулі дорожнього покриття. Діоди освітлення можуть також бути використані для формування розмітки, попереджувальних сигналів. Також до складу модулів можуть додаватися термічні елементи, які будуть перешкоджати утворенню шару снігу та льоду на дорозі.

Зазначимо, що концепція «сонячних» доріг набула значної популярності у США, і президент Барак Обама у 2015 році навіть згадав про неї в щорічному посланні до Конгресу.

Джерело: CleanTechnica

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися