Як розпізнати шахрайство з розіграшем автомобіля

Ви отримали SMS-повідомлення про те, що саме ви перемогли в акції і стали власником новенького автомобіля? Це здається майже неймовірним! Але фортуна може дійсно вам посміхнутися, якщо, звичайно, SMS не надіслали вам шахраї.

SMS повідомлення

У процесі моніторингу шахрайських веб-реcурсів експерти Української міжбанківської асоціації виявили 147 небезпечних сайтів, які містять неправдиву інформацію стосовно розіграшів автомобілів на території України та РФ: www.angelauto.jimdo.com, www.atlan-trans.6te.net, www .auto-dlux.ulcraft.com, www.autogroup.su, www.autolaski.com.ua + 142 шахрайських сайти. З повним переліком ресурсів ви можете ознайомитися тут.

Усі тексти на таких фальшивих ресурсах написані грамотно та цікаво, з чітким зазначенням організаторів акції та місць отримання «призів». Але насправді головна мета кожного шахрайського сайту – ввести в оману навіть найбільш обережного користувача. Важко не погодитись, адже юридичні реквізити відомого автосалону, вказаного як «спонсора», можуть обдурити кого завгодно. Однак керівництво автосалону навіть не здогадується ні про які акції, і тим паче ніяку автівку «переможцю» вручати не збирається.

Відразу після виявлення такі шахрайські ресурси намагаються закрити (іноді вони просто перестають оновлюватися, варто лише повідомленню про них з’явитися в соцмережах). Але водночас створюються і нові сайти, що свідчить про прибутковість такого «бізнесу».

Огляд ресурсу BadParking

Як не стати жертвою шахраїв?

На думку фахівців Української міжбанківської асоціації платіжних систем «ЕМА», користувачі можуть легко вирахувати зловмисників. Усі дії останніх укладаються в просту схему:

1) користувач отримує SMS приблизно такого змісту: «Вітаємо! Ви виграли автомобіль (модель). За додатковою інформацією звертайтеся (далі вказується номер і посилання на сайт шахраїв)»;

2) зателефонувавши за номером, людина дізнається, що дійсно стала щасливим володарем автомобіля і може отримати або машину, або її вартість в грошовому еквіваленті. Однак для отримання призу спочатку «необхідно сплатити податок» – 1% від його вартості. Зазначаються реквізити для переказу необхідної суми (зазвичай це номер карткового рахунку) і місце отримання призу/грошей;

3) щоб упевнитися в реальності виграшу, користувач переходить за вказаним у SMS посиланням і потрапляє на фальшивий сайт, де фігурує вже знайомий йому номер телефону («для додаткової інформації»), а також вказано цілком реальні реквізити компанії (автовиробника, салону), яка розігрує машину;

4) якщо «переможець» встигає переказати гроші (1% вартості призу) на зазначений рахунок, повернути їх можна лише в разі затримання злочинців. Але навіть якщо це трапиться, рахунки шахраїв можуть бути вже порожніми, і перераховані зловмисникам гроші взагалі не будуть повернуті обдуреному «переможцю».

Як діяти, якщо вам повідомили про виграш, а ситуація дуже нагадує описану вище? Спершу експерти радять безпосередньо звернутися в компанію, яка нібито проводить дану акцію. Причому краще самостійно знайти її офіційний сайт в інтернеті та зателефонувати за номером гарячої лінії або в приймальню головного офісу. Співробітники компанії обов’язково будуть у курсі всіх акцій і точно зможуть сказати, чи є ви в списку переможців.

Телефонувати за номером компанії, вказаним на, можливо, шахрайському сайті, не варто – він теж, скоріше за все, виявиться фальшивим, вам відповість один із зловмисників і буде намагатися переконати в тому, що ви ось-ось отримаєте свій приз.

Допоможіть боротися з шахраями!

Українська міжбанківська асоціація платіжних систем «ЕМА» займається моніторингом фішингових сайтів-обманок, які виманюють реквізити платіжних карток в українських інтернет-користувачів. На сайті асоціації докладно описано способи визначення фішингових сайтів, що стануть у пригоді будь-якому активному користувачеві мережі інтернет. Якщо ви потрапили на такий сайт, негайно повідомте про нього фахівцям, щоб вони могли перешкодити шахраям вводити людей в оману! Заповніть заявку стосовно сайту, котрий, на вашу думку, є фішинговим, і якщо це дійсно підтвердиться після перевірки експертами, сайт будуть намагатися закрити.

Бережіть свої гроші і здоров’я – перевіряйте інформацію про сумнівні виграші і не йдіть хибною стежкою, яку підготували для вас інтернет-шахраї!

За матеріалами  www.ema.com.ua