Субота, 20 Квітня, 2024

У файлах PDF виявили «великоднє яйце»

Популярний формат файлів PDF підходить не тільки для офіційних документів, але і для нескладних ігор. Одну з них створив американський розробник Омар Різван. Правда, більшість засобів читання PDF вбудовані «великодні яйця» (так називають неочікувані вбудовані ігри, картинки чи приколи всередині програм) не помітять, а ось у браузері Chrome вони працюють.

Вивчаючи мову програмування PostScript, Різван побачив, що PDF-файли можуть містити вбудовані 3D-об’єкти, компоненти Flash і JavaScript. Чоловік зміг помістити класичну аркаду Breakout у документ PDF. Знайти її можна за посиланням, завантаживши файл PDF. Працює гра тільки в браузері Google Chrome. Управляти ракеткою потрібно за допомогою миші, курсор при цьому повинен перебувати на світло-синій зоні в нижній частині аркуша.

Щоб створити цю гру, Різвану довелося постаратися: і ракетка, і м’яч, і цегла реалізовані як текстові поля. Ще кілька полів – лічильники життів і балів, які змінюються залежно від проходження. Деталі своїх PDF-експериментів Різван опублікував на Github, щоб їх могли подивитися інші програмісти.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися