Субота, 2 Березня, 2024

Дрон EagleRay є літаючою субмариною

Науковці з Університету Північної Кароліни створили апарат, який може одночасно літати та пірнати. Цей дрон називається EagleRay XAV та дозволяє розширити можливості використання подібних пристроїв.

EagleRayГаджет EagleRay має розмах крил у 150 сантиметрів та довжину у 140 сантиметрів. Він рухається в повітрі та під водою за допомогою гвинта в передній частині.

Розробники кажуть, що створена ними амфібія має багато переваг. Наприклад, можна збільшити час його автономної роботи, приводнивши машину на поверхню води. Або можна почергово проводити стеження з повітря та під водою. «Наприклад, EagleRay може відстежувати зграю дельфінів з повітря, а потім перечекати зупинку зграї на поверхні води, – каже один з розробників Уоррен Вейслер. – Потім він може продовжити політ, коли дельфіни попливуть далі».

За словами розробників, амфібія може також надавати кращу інформацію про підводні об’єкти порівняно з виключно літаючими дронами. «EagleRay також може швидко рухати підводні сенсори з місця на місце, – розповідає інший розробник, Вільям Стюарт. – Наприклад, сонар працює лише під водою. Якщо ви шукаєте для сонара ціль, EagleRay може полетіти на місце, зануритися для зчитування даних з сонару та потім продовжити політ. Зазвичай літаючим апаратам для цього потрібно було скидати спеціальні буї».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися