Друк, який змінює медицину: як 3D-принтери борються за наше здоров’я

перший у світі 3D-принтер роздрукував чашку для промивання очей

У 1983 році винахідник Чак Холл виготовив пристрій, який радикально змінив виробництво. Це був перший у світі 3D-принтер, за допомогою якого він роздрукував собі чашку для промивання очей. Вона була маленька, чорного кольору і мала звичайний вигляд. Але та чашка проклала дорогу «тихій революції», яка сьогодні змінює галузь охорони здоров’я.

Друк, який змінює медицину: як 3D-принтери борються за наше здоров’я

Персональні протези

На відміну від традиційних протезів масового виготовлення, роздруковані на 3D-принтері штучні кінцівки адаптовані до кожного користувача індивідуально. Завдяки цьому вони максимально комфортні для носія, дозволяють йому довше залишатися активним і розширюють його можливості.

Біопринтинг

Хірург Джейсон Чуен у своїй нещодавній статті в журналі Medical Journal of Australia привернув увагу колег до суттєвого технологічного прориву. Він дозволяє відмовитися від донорських органів, використовуючи ті, що роздруковані на 3D-принтері. Шар за шаром такий принтер друкує стволовими клітинами – головними будівними блоками нашого організму. Потім роздруковані біологічні частини розміщують у тілі пацієнта, де вони замінюють його рідний непрацюючий орган.

3D-друк шкіри

Тривимірний принтер також стає порятунком для людей із великими опіками. Нині для закриття обпечених місць використовують власну шкіру пацієнта, яку беруть з інших ділянок тіла, залишаючи шрами, змушуючи переживати болючі операції з трансплантації. Однак у майбутньому шкіру для пересадки на місце опіку можна буде роздрукувати. Вже сьогодні науковці успішно виготовляють таким чином до 100 квадратних сантиметрів шкіри, для чого потрібно всього півтори години.

Фармакологія

Індустрія виробництва ліків також активно дивиться в бік 3D-друку. Адже сьогодні пацієнтам доводиться приймати десятки таблеток одночасно, і про жодну з них не можна забути. Тривимірний принтер дозволить виготовляти індивідуальні ліки, які містять всі необхідні речовини в одній таблетці. Концепція такої політаблетки вже проходить тестування серед пацієнтів із діабетом та показує хороші результати.

За матеріалами: Techcrunch