Супердерево: можливий замінник популярних скла та металу в смартфонах

Супердерево також виявляється в 12 разів міцнішим та в 10 разів жорсткішим за натуральне

Сучасний пластик у корпусах смартфонів витіснив метал та скло, через що користувачі отримали купу нових проблем: погіршений прийом радіосигналу, велику крихкість, надмірне вислизання з рук тощо. Виробники почали шукати альтернативу склу та металу і, можливо, її знайшли. Вона називається супердерево.Супердерево: можливий замінник популярних скла та металу в смартфонах

Дерево в оздобленні корпусу смартфона не є новинкою, подібне рішення використане, наприклад, у Motorola 2014 Moto X. Користувачам була запропонована дерев’яна задня панель, але вона була декоративною накладкою, а не ключовим структурним елементом.

Супердерево є зовсім іншим – це поліпшена деревина, яку отримують за допомогою відносно простого та недорогого технологічного процесу. Її розробили науковці з Університету Меріленду, і їхній винахід здатний перетворити майже будь-який тип деревини на матеріал, схожий за міцністю на сталь і титанові сплави.

Перетворення деревини на супердерево починається з видалення лігніну – саме ця речовина надає деревині жорсткості та коричневого кольору. Далі оброблений матеріал стискають при температурі 65,5 градусів за Цельсієм, що конденсує структуру целюлози. Отриманий продукт займає в п’ять разів менший об’єм відносно початкової сировини, і при цьому не має схильності до повернення в початковий розмір, як у звичайної деревини.

Супердерево також виявляється в 12 разів міцнішим та в 10 разів жорсткішим за натуральне. Науковці кажуть, що це дозволить використовувати її в будівництві та автомобільній галузі. Вони також розглядають створення бронежилетів на її основі.

Для смартфонів супердеревина також відкриває цікаві можливості. Одна з головних – вона суттєво дешевша за метали та кераміку. Її не потрібно захищати плівками та чохлами, як металевий чи скляний корпус. Дерев’яний корпус буде приємним на дотик, він не вислизатиме з рук, як скляний, а також не буде обпікати руки влітку та обморожувати їх взимку, як металевий.

Супердеревина також може стати міцним захистом для крихких екранів сучасних мобільників. Науковці з’ясували, що після видалення більшої кількості лігніну деревина стає прозорою.

«Замість розробки дизайну через обмеження наявних матеріалів дослідники можуть створити матеріал, який підійде під бажаний дизайн, – говорить матеріалознавець із Інституту Макса Планка Пітер Фратцль. – Супердеревина точно буде привабливим рішенням для смартфонів».

За оцінкою експертів, очікувати появи мобільників із корпусом з нового матеріалу лишилося недовго. Вони прогнозують, що це може відбутися на початку 2019 або 2020 року.