Директор Apple порекомендував декому перейти на Android

Для Apple дозволити додаткове завантаження - все одно що завести автомобіль без подушок безпеки і ременів безпеки

Виконавчий директор Apple Тім Кук рекомендує смартфони на Android для деяких користувачів iOS. Так він відреагував на нинішню критику Apple щодо закритості її екосистеми iPhone.

Хоча iOS пропонує багато функцій, щоб користувачі не шукали способів їхньої самостійної реалізації, вона все ще залишається відносно закритою операційною системою в порівнянні з Android. Найпростіший приклад – відсутність можливості вільно завантажувати і запускати IPA, а також використовувати сторонні магазини додатків.

В ході обговорення, присвяченого магазину додатків і тому, як користувачі завантажують і встановлюють додатки на iPhone, генеральний директор Apple Тім Кук заявив, що користувачам, які сподіваються завантажувати додатки зі сторонніх джерел, слід подумати про покупку пристроїв Android. Він стверджує, що досвід, який пропонує Apple, забезпечує максимальну “безпеку та конфіденційність”.

Останніми місяцями Європейський союз переглядає “Закон про цифровий ринок”. Він включає положення, які вимагають, щоб такі компанії, як Apple, дозволяли стороннім магазинам додатків працювати на своїх пристроях. Під час участі в саміті DealBook на цьому тижні генеральний директор Apple Кук в черговий раз відреагував на практику завантаження додатків зі сторонніх джерел.

Кук прямо заявив, що, якщо ви хочете завантажувати додаток зі стороннього джерела або вважаєте таку можливість важливою, ви можете вибрати Android.

Для Apple дозволити додаткове завантаження – все одно що завести автомобіль без подушок безпеки і ременів безпеки. Місія Apple полягає в максимальному забезпеченні безпеки та конфіденційності користувачів. Дозволяти додаткове завантаження занадто ризиковано – сказав топ-менеджер.

Кількома днями раніше Крейг Федерігі, старший віце-президент Apple з розробки програмного забезпечення, також зазначив, що встановлення додатків в обхід магазину додатків Apple відкриває ящик Пандори, повний шкідливих програм. Згідно з даними, опублікованими Apple раніше, ризик зараження шкідливими програмами на Android в 15-47 разів вище, ніж на iOS.

Виходячи з цього, Тіму Куку все одно, що ви думаєте як користувач iOS, коли справа доходить до завантаження додатків. Компанія досить сувора в своїх уявленнях про джерела додатків, вони повинні бути з офіційного магазину додатків.