Неділя, 3 Березня, 2024

Екологічний засіб проти тарганів: розстрілювати комах лазером

Учені створили лазерну турель, яка в автоматичному режимі відстрілює тарганів. Ця технологія є відкритою і дешевою для придбання, але її творець каже, що вона «трохи небезпечна». Вона стала можлива завдяки нещодавній розробці Ільдара Рахматуліна, наукового співробітника Університету Геріот-Ватт.

Рахматулін і його співавтори використовували лазерний пристрій для боротьби з комахами. Девайс був оснащений машинним зором.

Пристрій зміг не тільки виявляти тарганів з високою точністю, але й нейтралізувати та відлякувати окремих комах на відстані до 1,2 метра.

Серцем турелі став мікрокомп’ютер Jetson Nano, який дозволив використовувати технології глибокого навчання з більшою точністю. Комп’ютер обробляє цифровий сигнал від двох камер, щоб визначити положення таргана. Він передає цю інформацію на гальванометр, який змінює напрямок лазера, щоб стріляти в ціль.

Рахматулін випробував цю конфігурацію на різних рівнях потужності лазера. На нижчому рівні потужності він виявив, що може впливати на поведінку комах, просто запускаючи їх у політ – таким чином їх потенційно можна навчити не ховатися в певній темній зоні. На більш високому рівні потужності таргани були фактично згоряли.

Рахматулін також оприлюднив усі дані та інструкції, зазначивши, що інші можуть спробувати повторити його конструкцію. Головне вживати належних заходів обережності. Конструкція досить доступна – всі компоненти коштують не більше 250 доларів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися