Вівторок, 28 Травня, 2024

Електродвигун Mahle SCT дозволить електромобілям їздити на усю потужність

Новий електромотор Superior Continuous Torque (SCT) від компанії Mahle дозволяє отримувати тривалий час 90% потужності. Електромотори сучасного транспорту видають такий рівень потужності лише короткостроково, оскільки можуть перегрітися та згоріти. Перевагою Mahle SCT також є відсутність дорогих неодимових магнітів у конструкції.

Поширені нині конструкції електродвигунів часто вказуються з окремими значеннями пікової та постійної (або номінальної) потужності. Це пов’язано з тим, що тривалий період роботи в піковому режимі виведе їх з ладу. Тому виробники встановлюють системи контролю температури, які знижують вихідну потужність до рівня без перегріву.

Наприклад, в електричному мотоциклі Ox Patagonia встановлено електродвигун максимальної потужності 11 кВт, але через погане охолодження він безперервно видає лише 55% своєї потужності – усього 6 кВт. Новий двигун EMCE від Energica має максимальну потужність у 126 кВт, але може витримувати безперервні 110 кВт (87 відсотків від піку) завдяки дуже ефективній системі охолодження.

Mahle – величезний німецький постачальник запчастин – каже, що його новий двигун SCT піднімає постійну потужність до понад 90 відсотків від максимальної.

Для забезпечення великої постійної потужності двигун оснащений масляною системою охолодження. Рідина надходить через центральний впускний отвір, а потім використовує відцентрову силу ротора, щоб накачувати масло навколо котушок статора.

Тепло від двигуна пропонується збирати для обігріву електромобіля або просто охолодження через радіатор.

В результаті SCT є винятково компактним, легким і ефективним електродвигуном. Він справляється з тривалими ситуаціями високої потужності, які раніше вимагали набагато більших двигунів із набагато вищою піковою потужністю.

Прототипи двигунів SCT використовують неодимові магніти в своїх роторах, але ця концепція охолодження також працюватиме з безмагнітною технологією.

Такі двигуни не потребують рідкоземельних металів і натомість використовують безконтактну індукцію для створення точно налаштованих електромагнітних полів у котушках ротора. Компанія каже, що вони дешеві та високоефективні, і що важливо, вони не покладаються на ланцюжок поставок, який проходить через Китай. Хоча безмагнітний двигун SCT має трохи більші габарити, ніж його неодимовий варіант.

Двигун SCT буде представлений на IAA Transportation у Ганновері у вересні цього року, і мине деякий час, перш ніж ми почнемо бачити його в споживчих електромобілях.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися