Вівторок, 25 Червня, 2024

Електроложка додасть їжі смаку

Якщо страві не вистачає крихти солі чи перцю, то технології дозволять це приховати. У Нью-Йоркському університеті в Абу-Дабі винайшли ложку, яка додасть їжі солоності, гіркоти чи кислинки. Завдяки цьому, кажуть науковці, можна насолодитися забороненими через стан здоров’я стравами або виправити помилку кухаря.

Щоб симулювати різні смаки, така ложка надсилає на смакові рецептори в язиці високочастотний струм різної амплітуди. Технологія виявилася універсальною, і науковці створили також пляшку для води з можливістю зміни її смаку.

Якість роботи такого методу вчені перевірили на практиці, запросивши 30 добровольців скуштувати звичайну воду та кашу. При цьому кожен міг виставляти обраний смак рідини та їжі за своїм уподобанням. Точність відтворення залежно від цього склала від 40% до 83%.  Найгірше технології вдається симулювати гіркоту – деякі учасники пояснювали, що повністю її відчути їм заважав металевий присмак електродів.

Науковці вже презентують свою розробку на наукових конференціях та намагаються приховати смак електродів. Поліпшену версію вони планують запустити в продаж в найближчі декілька років.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися