Субота, 2 Березня, 2024

Електромобілі збирають тепло батарей, щоб їхати до 10% більше

Майбутній Chevy Corvette EV використовуватиме тепло своєї батареї, щоб збільшити запас ходу, комфорт в салоні та динаміку розгону. Такі можливості машина отримала завдяки використанню нової акумуляторної платформи Ultium з функцією відновлення енергії.

В модернізованій системі Ultium використовується запатентований тепловий насос (домашні кондиціонери використовують принцип теплового насоса). Пристрій, за словами GM, допоможе електромобілям заряджатися та прискорюватися швидше, а також збільшити запас ходу до 10%.

Нова система рекуперації енергії Ultium вже працює на Hummer EV і комерційному фургоні Bright Drop EV600 автовиробника і буде використовуватися в майбутніх повністю електричних моделях, включаючи позашляховик Hummer, пікап Chevrolet Silverado і позашляховик Blazer.

Президент General Motors Марк Ройс описав цю технологію як запатентовану бортову систему, яка відбирає тепло, вироблене акумуляторами електромобілів, і використовує його для прогрівання салону, створення більш ефективних умов зарядки та навіть збільшення прискорення автомобіля.

Заощаджену енергію можна використати різними способами, сказав ЗМІ на брифінгу в п’ятницю Лоуренс Зір, керівник проекту системи відновлення енергії GM.

«Ми могли б зробити кілька речей з цією енергією, включаючи збільшення пробігу електромобіля та виконання електричних функцій, таких як обігрів і навіть попереднє кондиціонування наших акумуляторів для швидшої зарядки та прискорення, – сказав Зір. – Наприклад, ми можемо нагріти салон наших електромобілів швидше в холодну погоду, ніж аналогічні транспортні засоби».

За словами Ройсса, ці переваги можливі лише з платформою електромобілів, яка розроблялася з нуля, а такою є Ultium. Отримати ці вигоди за допомогою модернізації нелегко.

GM не оголосила жодних інших деталей, таких як назва, ціна або дата початку продажів електричного Corvette.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися