Четвер, 30 Травня, 2024

Електромобілі змусили озвучувати поїздку

Відсутність двигуна внутрішнього згоряння робить електромобілі надзвичайно тихими. Але покупці таких машин вже не зможуть насолодитися цією тишею, адже її законодавчо заборонили. Електромобілі змусили озвучувати свої поїздки за певних умов.

Усі нові моделі «електричок», які продаються в Євросоюзі, повинні віднині видавати штучний звук. Для цього вони повинні бути оснащені системою Acoustic Vehicle Alert Systems (AVAS), яка також стала обов’язкова для гібридів. Усі наявні машини мають оснастити нею до липня 2021 року.

З AVAS електромобілі повинні видавати звуки при їзді на швидкості менше 20 км/год та рухові заднім ходом. Це має знизити ризик ДТП з пішоходами, які не чують тихі електромобілі та гібриди. За дослідженнями, цей тип транспорту на 40% небезпечніший для пішоходів.

Виробникам залишили свободу вибрати звук для AVAS, але він повинен бути схожим на звук двигуна внутрішнього згоряння. Звук повинен бути синхронізованим зі швидкістю машини, щоб пішохід міг на слух розрізняти, що відбувається.

Європа не єдиний ринок, де впроваджують обов’язкове озвучування поїздок електромобілем. У США схожі вимоги починають діяти з вересня 2020 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися