Середа, 29 Травня, 2024

Електричний заряд Місяця став способом для польотів у вакуумі

Вчені розробили новий літальний пристрій, який дозволяє здійснювати польоти у вакуумі. Він це робить значно економічніше, ніж існуючі сьогодні технології. Такий апарат зможе левітувати, використовуючи природний електричний заряд Місяця.

Пристрій, що нагадує класичну літаючу тарілку, працює, використовуючи переваги відштовхування однакових зарядів електричного поля. Останнє природно створюється на Місяці та інших безповітряних тілах, таких як астероїди.

Команда аерокосмічних інженерів Массачусетського технологічного інституту говорить, що електричне поле створюється завдяки прямому впливу сонячної радіації на космічне тіло через відсутність атмосфери.

На Місяці поверхневий заряд досить сильний, щоб піднімати місячний пил більш ніж на метр над землею подібно до того, як статична електрика змушує волосся вставати дибки.

Науковці створили апарат у формі диску, який використовує крихітні іонні пучки для створення електричного заряду на транспортному засобі. Він, в свою чергу, взаємодіє із зарядженою поверхнею Місяця, створюючи підйомну силу при невеликій потужності двигуна.

На даний момент це всього лише концепція, і вона була протестована тільки в симуляціях, а не в реальних умовах. Але розробники впевнені, що вона буде працювати так, як було передбачено.

Вони сподіваються, що в майбутніх місіях на Місяць і астероїди можна буде використовувати марсоходи, що використовують іонні двигуни для безпечного зависання і маневрування на невідомій, нерівній місцевості.

Левітуючий апарат заснований на використанні мініатюрних іонних двигунів, званих іонно-рідинними джерелами іонів. Ці невеликі сопла, виготовлені на мікрорівні, з’єднані з резервуаром, що містить іонну рідину у вигляді розплавленої солі кімнатної температури.

При подачі напруги іони рідини заряджаються і випромінюються у вигляді променя через сопла з певною силою.

Грунтуючись на цій простій моделі, команда передбачила, що невеликий ровер вагою близько кілограма зможе досягти левітації на висоті близько одного сантиметра над землею на великому астероїді, такому як Психея, використовуючи джерело іонів потужністю 10 кіловольт.

Щоб здійснити аналогічний зліт на Місяці, такому ж апарату потрібно джерело потужністю 50 кіловольт.

Модель двигуна для поверхневих літальних апаратів заснована на попередній роботі команди, яка займалася розробкою іонних двигунів для запуску і переміщення невеликих супутників в космосі. Автори вирішили подивитися, чи можна технологію застосувати у інших умовах.

Автори перевірили свою теорію на практиці, створивши невеликий шестикутний прототип вагою всього 60 грамів і розміром з долоню середньої руки. Йому дали один іонний двигун, спрямований вгору, і чотири, спрямовані вниз. Потім вони підвісили транспортний засіб над алюмінієвою поверхнею на двох пружинах. Всю установку помістили у вакуумну камеру.

Прототип показав, що експеримент відповідає математичній моделі.

“В принципі, при кращому управлінні ми могли б підніматися на набагато більші висоти, – сказав керівник розробки Пауло Лозано. – З левітуючим ровером вам не потрібно турбуватися про колеса або рухомі частини”.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися