Неділя, 19 Травня, 2024

Facebook підслуховує розмови через мікрофон телефона

???????????????????

Якщо ви хочете провести конфіденційну розмову – вимкніть свій телефон. Адже встановлений на ньому клієнт Facebook слухає господаря та людей поряд з ним постійно. Про це заявила професор комунікацій з громадськістю Університету Південної Флориди Келлі Бьорнс.

Функція прослуховування у клієнті Facebook існує вже кілька років – її запустили у 2014 році. У самій соцмережі це підтвердили, але сказали, що програма слухає лише те, що слухають або дивляться користувачі. Це один зі способів прогнозування того, про що користувачі писатимуть у Facebook.

Професор Бьорнс натомість каже, що цей інструмент використовується не лише для прогнозування. Він також слухає розмови самих користувачів, щоб на основі зібраних даних демонструвати рекламу. Останню соцмережа розширила на весь інтернет – її показуватимуть навіть не зареєстрованим у Facebook людям.

Про те, що соцмережа підслуховує розмови, професор дізналася випадково на власному досвіді. Одного разу вона обговорювала певні теми, а потім соцмережа почала їй демонструвати відповідну рекламу. Схожі скарги мають інші користувачі. За їхніми словами, переконатися в тому, що Facebook підслуховує розмови, досить просто: достатньо покласти увімкнений телефон поряд з телевізором, бажано на іноземному каналі. Через певний час можна буде помітити, що реклама буде відображатися іноземною.

Говоріть, Facebook слухає вас

У самій Facebook не приховують, що їхні додатки використовують мікрофон гаджета, щоб стежити за користувачами. Але в соцмережі кажуть, що отримана інформація не впливає на рекламу, оскільки її не передають рекламодавцям.

111

«Коли ви створюєте оновлення статусу, ми всього лише використовуємо ваш мікрофон, щоб визначити, що ви слухаєте або дивитеся, на підставі збігів з музикою і телешоу, які ми можемо визначати», – йдеться на офіційному сайті соцмережі. На ньому також написано, що підслуховують поки що тільки жителів США.

Журналісти The Independent запитали додатково у Facebook, як використовується інформація від прослуховування. Представники соцмережі відповіли: «Facebook не використовує аудіо з мікрофона для інформування рекламодавців чи добірки стрічки новин. Компанії можуть показувати релевантні оголошення на основі інтересів користувачів та іншої демографічної інформації. Але завдяки колекції аудіоданих».

Зручніші пости на Facebook через підслуховування

Прослуховування мікрофона дозволяє Facebook визначати, що відбувається навколо телефона. Це має полегшити користувачам написання нових постів. Для цього необхідно почати створювати нову замітку в соцмережі, як звичайно. Якщо Facebook підслухала вас та визначила, що ви чули або дивилися, тоді поряд з’явиться іконка смайлика зі звуковою хвилею. Після кліку по цій клавіші система додасть у пост опис того, що ви слухали або дивилися.

«Реакції» також стежать за вами

У лютому Facebook розширила варіанти того, як можна показати своє ставлення до чийогось запису. Замість одного лайку з’явився набір реакцій із шести відповідних емоцій. Проте бельгійська поліція попередила громадян, що для збереження приватності цю функцію краще не використовувати.

За словами правоохоронців, реакції користувачів на публікації допомагають соцмережі підбирати для них індивідуальну рекламу. «Іконки не лише допомагають вам виражати свої емоції. Вони також допомагають Facebook підвищувати ефективність реклами, – говорять поліцейські. За їхніми словами, тепер соцмережа знає, коли людина знаходиться в гарному настрої, і може визначати кращий час для показу оголошень. – Обмеження кількості реакцій до шести дозволяє простіше виражати свої емоції, і алгоритми Facebook можуть ставати ефективнішими. Кліками мишки ви показуєте соцмережі, що робить вас щасливим».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися