Facebook планує замінити смартфони «розумними» окулярами

Деякі експерти кажуть, що встановлена дата готовності майбутніх окулярів надто віддалена

Смартфони себе вичерпали, що підтверджують інновації, які можна розгледіти лише під мікроскопом, та загальне падіння продажів цього типу пристроїв. Індустрія шукає заміну, яка штовхатиме індустрію найближче десятиліття. У Facebook вважають, що це можуть бути «розумні» окуляри, і вже розробляють такий девайс під назвою Orion.

Ключові моменти:

  • Facebook у партнерстві з Luxottica розробляє окуляри доповненої реальності в дизайні Ray-Ban;
  • Facebook хоче запустити окуляри до 2023 року, але припускає відкладання до 2024 або 2025 року;
  • кодова назва Orion може змінитися при випуску на ринок.

Підрозділ Facebook Reality Labs у місті Редмонд, США, вже кілька років працює над проектом «розумних» окулярів. У соцмережі сподіваються, що партнерство з Luxottica – материнською компанією Ray-Ban – дозволить випустити такий пристрій уже в наступні кілька років. Очікувану дату називають між 2023 та 2025 роками.

Внутрішня кодова назва окулярів звучить як Orion, і вони повинні замінити смартфони. Ці гаджети дозволять приймати та здійснювати дзвінки, відображатимуть інформацію та дозволять проводити «живі» стрими свого життя в соціальних медіа.

Головним інтерфейсом керування окулярами у Facebook хочуть зробити штучний інтелект. Користувачам пропонується віддавати йому команди словами. Також у Facebook експериментують з кільцем-сенсором для тихого управління. Цей девайс проходить під кодовою назвою Agios.

Деякі експерти кажуть, що встановлена дата готовності майбутніх окулярів надто віддалена. Це піднімає питання про те, на якій стадії розробки вони знаходяться, а також чи вийдуть вони взагалі. Однак, за чутками, директор Facebook Марк Цукерберг сильно зацікавлений у «розумних» окулярах. Він начебто просив начальника з апаратного забезпечення Ендрю Босворта зробити цей проект пріоритетним. Офіційно у Facebook поки не коментують розробку Orion.

Соцмережа не єдина, хто вважає, що «розумні» окуляри є наступним революційним гаджетом. У Microsoft уже тривалий час працюють над таким пристроєм, і його друга версія HoloLens 2 доступна в продажу. Також Snapchat випускає окуляри Spectacles, як і стартап Magic Leap продає Magic Leap One AR. Luxottica, яка володіє брендами сонячних окулярів Ray-Ban, Oakley та іншими, також експериментувала з «розумними» окулярами разом з Google у 2014 році. Однак варто відмітити, що хітом ці пристрої поки не стали. Деякі не мають успіху через надвисоку ціну, інші – через низьку функціональність.