Вівторок, 16 Квітня, 2024

Facebook пропонує сотні мільйонів доларів за легалізацію музики у відео

Соціальна мережа Facebook готова платити звукозаписним компаніям та авторам музики гроші за те, щоб користувачі могли вільно завантажувати відео, в яких можна чути музику. Кількість таких матеріалів та їхні перегляди неухильно зростають. Однак Facebook не має прав на публікацію подібних відео.

Facebook

За чинними нині законами правовласники можуть вимагати прибирати відео, в яких без дозволу використана їхня музика. Інтернет-ресурси, на яких опубліковані такі відеоролики, повинні видаляти їх.

Іноді це призводить до дивних суперечок, із чим особливо знайомі власники каналів на найбільшому відеохостингу світу YouTube. Ось, наприклад, один із таких випадків, коли місцевий музичний гурт виступає на вечірці та відтворює пісні відомих груп. Знайомі музикантів знімають такий концерт та викладають у Мережу. Оскільки одна з виконаних пісень дуже схожа на оригінал, автоматична система YouTube вирішила, що у відео вставили оригінальну пісню, та заблокувала ролик.

Музичні правовласники ведуть переговори з Facebook уже кілька місяців. Соцмережа пообіцяла створити систему для ідентифікації та позначання музики, яка порушує інтелектуальну власність. На це, кажуть представники соціальної мережі, потрібно близько двох років.

Це досить довго, тому Facebook готова укласти угоду. Вона повинна задовольнити користувачів, у яких викладені відео можуть раптово зникати, та правовласників, які борються з незаконним використанням своїх матеріалів.

У Bloomberg з’ясували, що сторони вже досягли певних домовленостей. Користувачі зможуть вільно завантажувати відео з музикою у новий розділ Watch. Це портал, який Facebook запускає для концентрації всіх відео та фільмів в одному місці. Він має скласти конкуренцію YouTube.

Професійні музичні відео на Facebook залишаться поза межами цієї угоди – соцмережа зможе їх видаляти.

Представники музичної індустрії сподіваються, що ліцензія для музики у користувацьких відео на Facebook створить більший тиск на YouTube. Останній сьогодні став чудовим майданчиком для самореклами та популяризації, однак у ньому перегляди значно перевищують продажі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися