Facebook таємно платить підліткам за повний доступ до їхніх даних

Представники Facebook визнали журналістам TechCrunch про існування додатку Facebook Research.

0
9

Нещодавно стало відомо, що найбільша соцмережа світу платить користувачам гроші в обмін на усі їхні приватні дані. Переважно цей сервіс пропонувався підліткам, які отримували до $20 на місяць. Свої дані вони «зливали» через спеціальний додаток VPN під назвою Facebook Research. Ця програма відкривала Facebook доступ до всіх куточків смартфону користувача та його веб-активності.

Facebook вже не вперше намагається зазирнути в приватні дані користувачів глибше, ніж це сьогодні публічно прийнято. Раніше соцмережа створила додаток Onavo Protect, але його довелося зупинити через заперечення Apple з приводу приватності. Реінкарнація у вигляді Facebook Research дозволяє обійти політики Apple.

Представники Facebook визнали журналістам TechCrunch про існування додатку Facebook Research. За їхніми даними, ця програма дозволяє отримати більше інформації про звички користувачів. Попередньо відомо, що її розповсюджують щонайменше з 2016 року.

Скачати Facebook Research можна трьома способами: через сервіси BetaBound, uTest та Applause. Ці служби націлені на показ реклами у Instagram та Snapchat користувачам віком від 13 до 35 років. Додаток просувають зі словами «оплата за дослідження соціальних медіа».

Розповсюдження програми відбувається в рамках програми Apple Enterprise Certificate, що дозволяє встановлювати на iOS додатки зі сторонніх джерел. Однак ця програма призначена для внутрішнього використання розробниками, і не передбачалася для публічного застосування.

Угода користувача Facebook Research зобов’язує юзера погодитися з такими умовами: «…ви дозволяєте нашому клієнту збирати інформацію, таку як встановлені на телефоні додатки, як і коли ви їх використовуєте, дані про активність та контент в додатках, взаємодію інших людей з вами та вашого контенту в цих додатках. Ви також дозволяєте нашому клієнту збирати інформацію про свою інтернет-активність (включаючи відвідані сайти та пересланими на ці сайти інформацією), а також ваше використання інших онлайн-сервісів. Є випадки, коли наш клієнт збиратиме цю інформацію навіть якщо додаток використовує шифрування чи в захищених сесіях браузера».

За даними дослідника кібербезпеки Вілла Страфаха, рівень доступу, що вимагає Facebook Research, дозволяє збирати приватні послання, шифровані повідомлення в месенджерах, фото, відео, електронну пошту, веб-активність та географічні координати.