Українці в глобальному тренді «розумних» телевізорів Smart TV

На фоні технологічних поліпшень варто очікувати також на прорив китайських виробників

Користувачі хочуть дивитися контент на «розумних» екранах, кажуть аналітики. У світі спостерігається тенденція до збільшення популярності сегмента Smart TV, який також пришвидшує прогрес. Якщо п’ять років тому телевізор змінювали в середньому кожні 6,9 року, то у 2019 та 2020 роках це робитимуть набагато частіше. Українці не залишаються осторонь глобальних тенденцій і також вибирають Smart TV.

За даними аналітиків MOYO, у 2018 року більшість проданих в Україні телевізорів оснащувалась функцією Smart TV. Найчастіше це були 40-дюймові моделі з роздільною здатністю 4К. Однак найбільшим попитом користувались доступніші моделі з діагоналлю від 28 до 32 дюймів – на них припало 35% від всіх продажів минулого року. Майже 60% з них оснащувались вбудованим Smart TV. Моделі з екраном від 37 до 43 дюймів склали близько 32%, серед яких «розумними» є 82%. Серед пристроїв з великою діагоналлю – понад 46 дюймів – майже 98% оснащені функцією Smart TV. Усього ж у загальній частці продажів пристрої зі Smart TV становлять 74%.

Глобальний ринок «розумних» телевізорів, за даними Mordor Intelligence, за період з 2018 по 2023 роки зростатиме зі швидкістю 16,52%. Лідером також будуть моделі з роздільною здатністю 4К та діагоналлю 40 і більше дюймів.

Стимулом до розвитку ринку «розумних» телевізорів стануть їхні технологічні поліпшення. Найбільш очевидною інновацією є поява масових моделей з роздільною здатністю 8К. Однак ці апарати ще кілька років матимуть захмарні цінники, тому аналітики очікують, що особливо популярними стануть моделі звичайної роздільної здатності, але збільшеної діагоналі – 55 та 60 дюймів. Поставки 60-дюймових моделей зростуть з 18% у 2018 році до 24% у 2019 році – це буде найбільше зростання серед усіх категорій телевізорів. Аналітики IHS передбачають, що у 2019 році вперше в історії ціна на 65-дюймовий телевізор роздільної здатності 4K опуститься нижче $1000.

«Розумні» телевізори Smart TV також оснащуватимуться технологіями на базі штучного інтелекту, серед яких – голосові асистенти, такі як Amazon Alexa та Google Assistant. Завдяки цьому «телеки» отримають новий інтерфейс управління за допомогою голосових команд.

Іншим ключовим трендом «розумних» телевізорів є поліпшення технології HDR. Вона збільшує динамічний діапазон зображення, роблячи його більш насиченим та привабливим. Експерти тестової лабораторії Consumer Reports прогнозують, що цього року з’являться моделі TV з рівнем яскравості понад 1000 ніт – це необхідний рівень для найкращого відображення HDR.

«Розумні» телевізори у 2019 році також масово почнуть переходити на стандарт HDMI 2.1. Завдяки цьому вони зможуть відображати картинку з частотою 120 кадрів на секунду, тоді як пропускної здатності наявних сьогодні каналів достатньо лише для 60 кадрів на секунду. Більша кількість кадрів означає збільшену плавність картинки, менше змазування рухомих об’єктів.

На фоні технологічних поліпшень варто очікувати також на прорив китайських виробників. За даними аналітиків IHS Markit, такі вендори, як Hisense та TCL, уже входять у топ-10 світових брендів у секторі телевізорів. Hisense, наприклад, контролює відділення Sharp TV і просуває флагманські технології, наприклад екрани на квантових точках ULED. Аналітики говорять, що сьогодні існує великий попит на продукцію вендорів другого ешелону, які пропонують гарну якість за менші гроші.