Фотофільтри призвели до реальних проблем у сприйнятті зовнішності

Пластичні хірурги назвали новий тренд «дисморфізм Snapchat», оскільки цей додаток став одним із перших, який почав надавати фільтри для зміни зовнішності на фото.

Підлітки стикнулися з новою проблемою, породженою сучасними технологіями, кажуть пластичні хірурги. У віртуальному світі вони можуть легко виглядати ідеальними, прибравши недоліки своєї зовнішності за допомогою фільтрів. Використання таких фільтрів стало нормою, і коли в дзеркалі молодь бачить своє реальне обличчя, у неї починаються проблеми сприйняття зовнішності. Дедалі більше молодих людей звертається за пластичними операціями, які б дозволили їм виглядати так, як на фотографіях після накладення фільтрів.фільтри

Пластичні хірурги назвали новий тренд «дисморфізм Snapchat», оскільки цей додаток став одним із перших, який почав надавати фільтри для зміни зовнішності на фото. Результат бачив майже кожен – котячі вуха та вуса на обличчі, суттєво збільшені очі чи губи, змінена форма обличчя, корона з квіток тощо.

Директор Бостонського медичного центру доктор Нілам Ваші каже, що фільтри дозволяють розгладити шкіру, відбілити зуби, збільшити розмір очей чи губ. За словами фахівця, сприйняття зовнішності через ці фільтри вже стало нормою. Він каже, що через це підлітки починають надмірно вишукувати недоліки у своїй зовнішності. Якщо раніше їх турбував, наприклад, розмір носу, то нині вони намагаються позбутися цяток, веснянок та інших дрібних недоліків, які маскують фільтри.

В Американській медичній академії лицьової та реконструктивної пластичної хірургії кажуть, що 55% лікарів у 2017 році мали пацієнтів, які хотіли виглядати краще, ніж їхні селфі. Це на 13% більше, ніж роком раніше.

Антрополог Університету Пенсильванії доктор Марк Шрівер говорить, що захоплення фільтрами пояснюється нашим сприйняттям симетричних облич. Ми вважаємо такі обличчя гарнішими та привабливішими, і фільтри прибирають невеликі недоліки, які порушують цю симетрію. «У крайній ситуації асиметричне обличчя свідчить про якусь травму, – говорить він. – Психологи вважають, що це може бути джерелом еволюційного тиску в бік симетрії». Також уподобання симетричних облич може бути результатом того, що людський ембріон розвивається з купки клітин у вигляді симетричного об’єкта. Однак віруси, голодування матері та інші фактори можуть призвести до того, що клітини на лівій стороні тіла розвиватимуться дещо з іншою швидкістю порівняно з клітинами правої сторони. Це викликає помітнішу асиметрію в людини.

Проблема фільтрів у популярних сьогодні соцмережах, таких як Snapchat чи Instagram, в тому, що вони направлені на користувача. І якщо неідеальне тіло потенційного партнера відштовхує, можна завжди почати шукати іншого партнера. Недоліки у власній зовнішності виправити не можна, якщо не ставати клієнтом пластичного хірурга.

За матеріалами: Inverse