Середа, 6 Грудня, 2023

Китай хоче заборонити видобування Bitcoin через його надмірне енергоспоживання

Цифрові валюти обходяться планеті дуже дорого. Кожен видобутий Bitcoin потребує втричі більше енергії, ніж видобуток одного долара в золоті. Національна комісія розвитку та реформ Китаю вирішила через це заборонити видобуток цієї головної криптовалюти. Окрім безцільного забруднення навколишнього середовища, переконані чиновники, віртуальні гроші посилюють юридичні складнощі та несуть ризики безпеки.

Експерти порталу Powercompare порахували, скільки потрібно енергії для підтримки «життя» найпопулярнішої криптовалюти Bitcoin. Вийшло, що українські користувачі витрачають на неї майже 20,31% енергоспоживання України. До 2020 року Bitcoin може залишити світ без енергії, якщо продовжить такі ж темпи зростання.

Bitcoin на 1 липня 2018 року використав 30,1 млрд кіловат-годин, що, наприклад, більше, ніж спожила Данія. Для однієї транзакції ця криптовалюта потребує стільки електрики, скільки споживає середній будинок за місяць – близько 200 кВт. Це у 20 тисяч разів більше, ніж на одну транзакцію системи Visa, яка вимагає 0,01 кВт (10 Вт). Загалом, за даними індексу Digiconomist Bitcoin Energy Consumption, уся мережа Bitcoin на своє життя споживає 29,05 тераваттів на рік. Це приблизно 0,13% енергоспоживання всієї планети. Цифра може видатися невеликою, але майже стільки ж споживає 159 країн світу.

Як саме китайські чиновники хочуть прикрити Bitcoin, поки невідомо – вони подадуть чернетку свого законопроекту 7 травня.

Криптовалюти в Китаї знаходяться під тиском з 2017 року. Країна посилює контроль, забороняє початкові розпродажі криптовалют, а також закриває місцеві обмінні біржі. У державі також борються проти обчислювальних ферм, з найбільшими у світі включно, змушуючи їх переїжджати в інші держави. При цьому китайські вендори залишаються найбільшим виробником пристроїв для видобування криптовалют.

1 коментар

  1. Улыбнуло ;) Как-бы не 1 апреля на улице, хотя… – весь апрель никому не верь :)

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися