Понеділок, 22 Липня, 2024

Герметичність та захищеність від води у смартфона Android можна перевірити додатком

З’явився спосіб без ризику дізнатися чи дійсно смартфон Android герметичний і його можна безпечно занурювати під воду. Для цього потрібно встановили лише один додаток на телефон.

Хоча виробники смартфонів, включаючи Apple та Samsung часто заявляють в рекламі про захист від вологи IP68, вони відмовляють у гарантійному обслуговуванні таких апаратів. І вони не повідомляють, що клей та щільність прилягання з часом порушуються, що призводить до розгерметизації апарату. Також існують чутки, що навіть після якісного ремонту захист телефону вже не буде таким надійним, як у заводського апарату.

Упевнитися, що смартфон Android переживе потрапляння під воду можна за допомогою додатку Water Resistance Tester (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ray.waterresistancetester). Ця утиліта використовує вбудований в мобільник барометр для перевірки герметичності. Такий датчик сьогодні є у великій кількості смартфонів.

Щоб перевірити герметичність смартфона необхідно лише покласти телефон на стіл та натиснути на нього двома пальцями. Мікродеформація від натиснення змінить тиск всередині смартфона, якщо він герметичний. Якщо, наприклад, розгерметизувати смартфон, витягнувши лоток SIM-карти, додаток повинен видати негативний результат.

Розробник Water Resistance Tester попереджає, що його додаток має лише інформативну мету і його результати не можна сприймати як абсолютну істину. Хоча методика тестування доволі проста, можуть траплятися хибно-позитивні результати.

Деякі користувачі Reddit простестували свої смартфони на вологозахищеність за допомогою цього додатку. Результати досить стабільні: девайси із заявленим IP68 проходять тест, девайси без такого рейтингу його провалюють.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися