Неділя, 14 Квітня, 2024

Gmail стане складніше користуватися на старих і слабких комп’ютерах з 2024 року

Вашому старому чи малопотужному комп’ютеру або смартфону може стати «погано» при відкритті Gmail починаючи з січня 2024 року. Після цієї дати Google вимикає «легкий» інтерфейс Basic HTML, залишаючи «важкий» інтерфейс Standard. Останній насичений скриптами Javascript і тому вимагає багато обчислювальної потужності та оперативної пам’яті, якщо порівнювати з Basic HTML.

Висока завантаженість скриптами та вимоги до ресурсів у інтерфейсі Gmail Standard можуть призвести до того, що скринька Gmail не відкривається. Якщо на вашому гаджеті виникають проблеми, Google радить перевірити наявність інтернету та замінити гаджет.

Також у якості альтернативи Google радить відмовитися від веб-версії Gmail та використовувати мобільний додаток на Android і iPhone, а на комп’ютерах – поштові клієнти типу The Bat, Outlook тощо, налаштувавши в них отримання пошти через протоколи IMAP чи POP.

Режим Basic HTML в Gmail виявлявся надзвичайно корисним, коли потрібно було читати пошту в складних умовах, наприклад, за відсутності нормального інтернету під час відключення світла в Україні, адже в такі періоди не працював навіть мобільний інтернет. В таких умовах завантажити мобільний додаток або відкрити у веб-браузері стандартний інтерфейс Gmail виявлялося неможливо.

Базовий HTML-інтерфейс Gmail на вигляд схожий на більш ранні ітерації служби електронної пошти Google і спирається тільки на найважливіші функції браузера. Це дозволяло переглядати пошту у будь-якому браузері, навіть давно застарілому, що актуально для деяких віддалених комп’ютерів. Gmail Basic HTML працював практично в будь-якому веб-браузері на будь-якому пристрої та ОС.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися