Середа, 6 Грудня, 2023

Ентузіасти хакнули систему Apple, і тепер Macbook можна ремонтувати

Прикриваючись безпекою, Apple зробила так, що відремонтувати деякі компоненти iPhone чи Macbook навіть оригінальними запчастинами неможливо. Замінену деталь необхідно програмно «прописати», але відповідний софт є лише в Apple, незалежні ремонтники не мають до нього доступу. Але ентузіасти змогли хакнути цю систему Apple, і макбуки з однією поширеною проблемою можна дешево відремонтувати, тоді як раніше доводилося дорого замінювати девайс – у деяких випадках власникам повідомляли, що ремонт вимагатиме повної заміни материнської плати MacBook, що може коштувати 1000 доларів.

Clipboard01-1

З міркувань безпеки у нових Macbook зроблено так, що при заміні копійчаного датчика закриття кришки на сторонній (знятий навіть з такого самого Macbook) лаптоп починає дивно поводитися. Часто він перестає засинати і залишається увесь час включеним. Хоча для безпеки, здавалося б, логічніше було зробити навпаки, адже постійно включений ноутбук наче запрошує покопирсатися в збережених на ньому даних.

Конструкція Macbook така, що при знятті дисплею його часто ламають, обриваючи його шлейф. Або гублять, оскільки в нього невеликі розміри, а підходить лише той, який встановлено з заводу, бо Apple зробила софтову прив’язку.

Внаслідок цього, ноутбук Macbook Pro, вартістю від $2000 до $6000 залежно від моделі, можна було відремонтувати лише в офіційному сервісному центрі Apple. А якщо Apple відмовляла в ремонті – гаджет перетворювався на дороге сміття. В MacBook Pro неможливо відремонтувати розбитий екран навіть оригінальним дисплеєм Apple.

Датчик закриття кришки коштує дешево і його можна легко замовити у китайських постачальників. Проблема була саме в софтовій прив’язці, оскільки ніхто, окрім Apple, не має доступу до цього софту.

Відомий незалежний Apple-ремонтник Луіс Россман днями повідомив, що ентузіасти з групи Notebook Nerds of Germany, розробили апаратний інструмент nerd.tool.1 вартістю 169 євро (https://notebooknerds.de/en/nerd-tool-1/), який дозволяє обійти встановлену Apple софтову прив’язку для датчика закриття кришки Macbook.

Тобто, тепер, коли при заміні розбитого екрану на Macbook чи ремонті материнської плати загубиться або зламається датчик закриття кришки, можна купити дешевий датчик і «прописати» його наче він є оригінальним.

Процедура прив’язування займає кілька хвилин і вимагає два натискання кнопки. Після цього датчик та Macbook працюють, як було задумано.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися