Неділя, 3 Березня, 2024

Google Assistant запрацює на кнопкових смартфічерфонах з KaiOS

Кнопкові телефони скоро отримають ще більше можливостей сучасних смартфонів. Google працює над впровадженням свого голосового помічника Google Assistant на операційній системі KaiOS. Саме вона сьогодні відкрила новий клас мобільних гаджетів – смартфічерфонів.

Аналітики пророкують ринку «розумних» кнопкових мобільних телефонів безхмарне майбутнє. Свої «розумні» можливості ці апарати отримали завдяки ОС KaiOS. Google ще торік відзначила ці тенденції мобільного світу, інвестувавши у розробників мобільної платформи 22 млн доларів. Пошуковий гігант також пообіцяв випустити для KaiOS свої додатки і сервіси. Одним із перших стане саме голосовий асистент Google Assistant.

Можливості віртуального помічника на KaiOS будуть меншими, ніж на Android. Однак збережуться головні опції – пошук та надиктовування повідомлення. Також у Google Assistant для KaiOS реалізують сторонні вміння (Actions).

За даними аналітиків Couterpoint Research, до 2021 року у світі куплять 370 млн «розумних» мобільних телефонів. Це принесе вендорам виручку в розмірі $28 млрд. Це цікавий тренд на фоні зниження продажів смартфонів. Адже такі «розумні» телефони є доступнішими та простішими у використанні.

Основою більшості смартфічерфонів, як ще називають «розумні» мобільні телефони, є операційна система KaiOS. Вона дозволяє апаратам працювати в мережах 4G та інсталювати різноманітні додатки. Її створили розробники браузера Mozilla Firefox, і ця ОС дозволяє простіше програмувати утиліти для телефонів, використовуючи відносно простий стандарт HTML5. Останній сьогодні забезпечує роботу більшості інтернет-сервісів.

Ринок смартфічерфонів у 2018 році зростав зі швидкістю 252%. Він склав майже 16% усього ринку фічерфонів (кнопкових телефонів). Основними країнами продажів таких «розумних» мобільних апаратів є Індія, Південно-Східна Азія, Африка, однак вони також популярні у розвинутих країнах, зокрема, у США та Великобританії.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися