Програма Lunar X Prize для польоту на місяць провалилася, Google залишить гроші собі

За умовами конкурсу, гроші отримають ті учасники, які запустять космічний апарат на Місяць до 31 березня 2018 року.

У 2007 році Google оголосив, що надасть $30 мільйонів тому, хто в найближче десятиліття полетить на Місяць. До кінця офіційного терміну залишилося два місяці, але вже очевидно, що гроші залишаться в пошукового гіганта. Програма Lunar X Prize не матиме переможця.Lunar X PrizeДо сьогодні в програмі Lunar X Prize залишилося всього п’ять команд. За умовами конкурсу, гроші отримають ті учасники, які запустять космічний апарат на Місяць до 31 березня 2018 року. Це новий термін – попередній був у 2014 році. Але жодна з команд не може задовольнити цієї умови понині.

«Після ретельних консультацій з нашими п’ятьма фіналістами Google Lunar X Prize упродовж останніх кількох місяців ми дійшли висновку, що жодна з команд не спробує запустити свій апарат до дедлайну 31 березня 2018 року, – коментують представники фонду X Prize Foundation. – Цей «постріл у Місяць» виявися складним, і хоча ми очікували мати переможця, через регуляторні та технічні складнощі головний приз у $30 млн залишиться невиплаченим».

Нині лише державні агенції змогли посадити рукотворні машини на поверхню Місяця. Завданням конкурсу Google Lunar X Prize було отримати технології для найдешевших космічних запусків, щоб вони були доступні комерційним компаніям.

Приземлення на поверхню Місяця було одним із завдань. Команди повинні були також пролетіти на висоті 500 метрів над поверхнею супутника та вести пряму трансляцію.

Перша з команд, яка б виконала поставлені завдання, отримала б $20 мільйонів. За друге місце планували видати лише $5 млн. Ще $5 млн отримала б команда, яка виконала спеціальні завдання, таке як виконання орбітального польоту навколо Місяця перед посадкою на нього.

У X Prize Foundation кажуть, що загалом конкурс досяг позитивних результатів навіть без виконання головного завдання. Адже команди сукупно зібрали $300 коштів на свої місії та створили сотні робочих місць у таких країнах, як Ізраїль, Індія, Малайзія, Угорщина. Одна з команд Moon Express навіть отримала дозвіл регулятора США на політ до Місяця – вперше, коли такий дозвіл отримала приватна компанія.