Середа, 17 Липня, 2024

Google боротиметься з використанням функцій для інвалідів не за призначенням

Чергова лазівка Android, яка дає багатьом додаткам корисні можливості, найближчими тижнями закриється. Google оголосила, що боротиметься з використанням не за призначенням функцій для інвалідів. Розробники додатків, які використовують подібні функції, можуть залишитися без власного акаунту, а їхні утиліти видалять з Google Play Store.

інвалідів

Розробники на форумі XDA Developers почали ділитися інформацією, що з Google Play їм надходять попередження, що не можна використовувати функції Accessibility API інакше, ніж передбачено в документації Google.

Функції для людей з обмеженими можливостями (Accessibility) дозволяють обходити деякі обмеження Android. Вони, наприклад, дозволяють призначити клавіші гучності на смартфоні для управління музичними треками, гортання сторінок, навігації тощо. За замовчуванням Android дозволяє лише керувати гучністю. Ці функції також дозволяють додаткам отримувати доступ до інших програм, наприклад, через них працює функція автозаповнення паролів у додатках у LastPass. Ось лише невеликий список додатків, які використовують функціональність для інвалідів у своєму інтерфейсі:

  • AutoInput
  • Button Mapper
  • Greenify
  • Inputting+
  • LastPass
  • Swiftly Switch
  • Tasker
  • Machine Type

Жодна з утиліт вище не використовує функції для інвалідів так, як цього хоче Google. У листах від Google сказано, що розробники зобов’язані привести свої програми у відповідність з документацією з Accessibility Service.

Розробники зобов’язані виконати вимоги протягом 30 днів, інакше їхні розробки видалять з Play Store, а також можуть заблокувати їхні акаунти. Як варіант Google рекомендує самостійно видалити додаток з каталогу, щоб не ризикувати блокуванням акаунту.

Ті програми, які націлені на роботу з інвалідами, повинні додати до свого опису пояснення, навіщо їм потрібний дозвіл на використання відповідних функцій. Окрім цього, в описі програми на сайті Google Play повинна бути фраза This app uses Accessibility services.

Причини жорсткої політики Google невідомі, але на XDA Developers припускають, що так компанія пробує захиститися від шкідливих програм. Адже функції для інвалідів дозволяють приховано записувати натиснення клавіш, запускати програми тощо. Наприклад, відомий експлоїт Cloak, який прохає користувача дозволити йому активувати функції для інвалідів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися