YouTube зіпсував блогерам «найгарячіший» період для оглядів iPhone X

Представник YouTube повідомив виданню The Verge, що проблема виникла з окремими роликами про iPhone X.

Опубліковані на YouTube огляди топового смартфона Apple iPhone X не можуть заробити на рекламі. Відеохостинг обмежує такі матеріали, хоча відео не містять жодного контенту, що порушує правила YouTube. Можливі причини – збій в алгоритмі оцінки вмісту або його неадекватна реакція на букву «X».

iPhone X

Одним з перших на дивну ситуацію поскаржився відеоблогер Бен Шманке, який на початку листопада розмістив на YouTube огляд з порівнянням камер iPhone X, Samsung S8 LG і V30. Відразу після завантаження відео не мало проблем – YouTube поставив йому зелений символ долара. Проте вже наступного дня блогер побачив, що долар став жовтим, тобто ролик може заробити гроші тільки від обмеженої кількості рекламодавців. Шманке припускає, що алгоритм міг відреагувати на присутність букви «X» в назві смартфона.

Схожий випадок трапився з іншим оглядачем iPhone X Діланом Хонгом. Він повідомив, що його ролик про аксесуари для iPhone X теж отримав жовтий значок. Хонг каже, що не дуже переживає про втрату виручки.

Кілька днів тому такі канали, як MKBHD, TLD і SuperSaf, також поскаржилися, що їхні огляди мають обмежені можливості для заробітку. При цьому всі три матеріали присвячені розпаковці і перевірці працездатності. Для деяких це був перший жовтий знак, раніше YouTube їх не обмежував.

Представник YouTube повідомив виданню The Verge, що проблема виникла з окремими роликами про iPhone X. Тому він не може говорити про тенденцію. За його словами, у компанії і раніше спостерігалися збої алгоритму оцінки та маркування відео.