Понеділок, 20 Травня, 2024

Google буде безкоштовно виготовляти процесори для всіх бажаючих

Вебгігант запустив послугу виробництва комп’ютерних чипів для сторонніх користувачів. При цьому Google не збирається брати гроші за випуск продукції. Однак для такої можливості потрібно дотриматися кількох умов.

Перша умова – дизайн чипа повинен бути публічним та мати відкритий код. Бажаючі повинні надіслати URL на свій проект у репозиторії Git.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram: https://t.me/techtodayua

Друга умова – процесор повинен бути розрахований для виробництва за технологічними нормами 130 нанометрів. Це найпрогресивніший техпроцес початку 2000-х років, але топові процесори виготовляються за нормами 14, 10 та 7 нанометрів, а скоро очікуються процесори за нормами 5 нанометрів.

Третя умова – хоча Google обіцяє виготовляти процесори будь-якому бажаючому, чи то з науковою метою, для хобі чи комерційного використання, є ліміт. Якщо заявки подадуть понад 40 бажаючих, веб-гігант буде обирати, чий проект запустити у виробництво.

Учасники отримають 100 екземплярів чипів, максимальна площа кожного не повинна перевищувати 10 квадратних міліметрів.

Фізично виготовляти чипи будуть на фабриках компанії SkyWater Technology Foundry, чиї потужності раніше входили до складу виробника Cypress Semiconductor. Перший раунд виробництва заплановано на листопад цього року. Наступний – на початок 2021 року.

Виробництво процесорів є дуже дорогим навіть за старими технологічними нормами. Потрібні тисячі доларів лише на розробку його креслень. Мета проекту Google – сприяти розвитку процесів виробництва чипів з повністю відкритим вихідним кодом. Для цього Google та Skywater випустили відповідний набір програмних інструментів, документації, специфікації.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися