Неділя, 25 Лютого, 2024

Google Docs дозволить вставляти інші програми у документи

Символ @ незабаром стане найважливішою функцією Google Docs. Саме він дозволить перетворити звичайний документ на справжній веб-сайт за допомогою сторонніх додатків. Все, що вам потрібно буде ввести – це символ @ і назву файлу або програми.

Ця функція називається «розумними чіпами» і по суті стосується вбудовування інших програм у Google Docs. API, завдяки якому все це працює, є новим — Google оголосив про це на своїй конференції Cloud Next разом із кількома партнерами.

Користувачі деяких додатків уже можуть побачити як це виглядає. Наприклад, юзери Asana зможуть керувати своїми завданнями через вбудовування в Документи. Також можна побачити візуальний попередній перегляд дощок Miro та Figma, хоча там ще немає можливостей редагування в документах. Таким чином ще буде доступна оновлена аналітика Tableau.

Google насправді запізнився з введенням такої функціональності. Сервіси, такі як Notion, Coda та інші програми уже дозволяють робити те ж саме завдяки перетворенню цифрових документів у конструктори веб-сайтів без необхідності глибоких знань у кодуванні. Можна вставляти відео YouTube і PDF-файли, працювати зі своїми електронними таблицями та керувати дошкою задач – усе в одному «документі».

Але завдяки концепції «розумного полотна» Google компанія намагається швидко наздогнати. Багато концепцій, які є основою цієї ідеї, як-от сторінка без полів і вбудовані програми сторонніх розробників, з часом також з’являться в таких інструментах, як Презентації та Таблиці, після запуску відповідних функцій в Документах.

Google також надає розробникам більше доступу до Meet, свого іншого найважливішого робочого інструменту. Розробники зможуть інтегрувати базові засоби керування зустрічами — початок, розклад тощо — у свої програми.

Вони також зможуть вбудовувати свої технології в саму програму Meet майже так само, як у Документах. Можна спільно редагувати документ Figma, наприклад, безпосередньо у дзвінку Meet, не потребуючи двох вікон або багато перемикання вкладок. Google також додає аналогічні функції для Chat і Spaces, оскільки відчайдушно намагається наздогнати Slack і Microsoft Teams.

Нові чіпи уже доступні для програмістів і надійдуть до звичайних користувачів у січні. Апарна Паппу, новий керівник Google Workspace, каже, що перетворення на платформу є ключовою частиною майбутнього для Google Docs. Загалом робочі інструменти стають все більш зв’язаними та інтегрованими, оскільки вони стають все більш цифровими

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися