Google готує паралельний нашому світ віртуальної реальності

Розроблювана Google система називається Persistent Cloud Anchors (постійні хмарні якорі)

Сьогодні гуляти в парку та наштовхнутися на твори у віртуальній реальності можливо, лише якщо випадково опинитися поруч з перформансом якогось митця. Однак у Google планують це змінити, запустивши паралельний нашому світ віртуальної реальності. Розміщені в ньому об’єкти не зникатимуть, а залишатимуться доступними кожному протягом багатьох років.

Розроблювана Google система називається Persistent Cloud Anchors (постійні хмарні якорі), і її порівнюють з кнопкою «зберегти» для об’єктів доповненої реальності. Ідея вічного зберігання віртуальних об’єктів не нова, її, наприклад, використовують у новій грі Minecraft Earth, в якій якорі надає сервіс Azure Spatial Anchors.

Нинішні служби доповненої реальності від Google зберігали віртуальні об’єкти не більше 24 годин. Це дозволяло робити різноманітні мистецькі вистави та шокувати публіку, запускаючи доповнення до їхніх смартфонів Android та iOS.

У Google не планують зберігати самі віртуальні об’єкти – це робитиме розробник додатка віртуальної реальності. Пошуковий гігант забезпечить лише сервіс, на якому буде позначено координати цих об’єктів.

Ось як Google описує свою ідею: «Уявіть спільну роботу над редизайном будинку протягом року, при якій ви залишаєте замітки в доповненій реальності для друзів в паку навколо або ховаєте віртуальні об’єкти по всьому світу, щоб їх знаходили інші». Серед доступних програм буде, наприклад, MarkAR, яка дозволяє малювати віртуальні графіті.

У Google поки ще не вирішили, як довго «житимуть» створені якорі. Відомо лише, що компанія не видалятиме ті, що активно використовуються. Також пошуковий гігант закликає приєднуватися програмістів і разом вирішити питання щодо тривалості існування цих віртуальних локацій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я