Вівторок, 12 Грудня, 2023

Airbus готує систему стеження за пасажирами: контролюватимуть навіть відвідування туалету

Компанія Airbus хоче надати пасажирам більше індивідуального обслуговування і зібрати дані для збільшення своєї виручки та ефективності. Тому для нових літаків цієї марки готують систему стеження за пасажирами. Вона зв’яже майже всі елементи в салоні, дозволяючи відстежувати дії людини, з її походами в туалет включно.

Нова система з’явиться на тестовому літаку A350-900, а також на нових A321 та A350, які вийдуть у 2021 та 2023 роках відповідно. Вона об’єднає сидіння, відділення для сумок над головами, багажні відділення, шафи, столики з їжею та туалети. Система називається Airbus Connected Experience і передаватиме всі зібрані дані у хмарний сервіс Skywise. Останній передаватиме постачальникам та іншим зацікавленим людям інформацію про вподобання пасажирів, їхні улюблені страви, купівлі на борту літака, звички в туалеті.

Наприклад, розміщені ззовні туалетів камери дозволять бачити, як довго пасажирам доводиться чекати у черзі. Сенсори туалетної кабіни можуть сповістити стюардів, що людина всередині поводиться дивно і, можливо, потребує допомоги. Датчики в кріслах відразу продемонструють бортпровідникам, хто не пристібнув пасок безпеки. Так стюарди менше витрачатимуть час на підготовку пасажирів до польоту, і зліт може відбуватися швидше.

Експерти говорять, що розроблювана Airbus система може відкрити очі авіаперевізникам на те, що відбувається на борту. Адже сьогодні, як тільки пасажир переступає посадкову лінію, інформація про нього зникає.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися