Google готує «пісочницю» – що вона дасть власникам Android

Privacy Sandbox – це спроба Google відмовитися від традиційного відстеження дій користувачів в інтернеті за допомогю файлів cookie. Ідея Privacy Sandbox не зовсім нова і така функція існує в Google Chrome з 2021 року.

Продаж інформації про користувачів є одним зі стовпів сучасного безкоштовного інтернету та додатків. Однак багато користувачів вважає, що рекламодавці не повинні надто глибоко порушувати приватність. У Google з’явилося рішення, яке має задовольнити обидві сторони. Це «пісочниця» Privacy Sandbox, і її можна буде спробувати уже в найближчій бета-версії Android.

Privacy Sandbox – це спроба Google відмовитися від традиційного відстеження дій користувачів в інтернеті за допомогю файлів cookie. Ідея Privacy Sandbox не зовсім нова і така функція існує в Google Chrome з 2021 року.

Для тих, хто не знайомий з Privacy Sandbox: ця функція має на меті подолати розрив між належним захистом конфіденційності користувачів і наданням компаніям необхідних даних про користувачів. Секретний соус, який робить усе це можливим, — нові програмні інтерфейси (API) від Google.

Ролі цих API відрізняються. Наприклад, один API гарантує, що ідентифікатори не слідкують і не відстежують дії користувача в інтернеті та додатках, що чудово звучить для конфіденційності. Інший називається Topics API, який може аналізувати список ваших бажаних інтересів, створений на основі того, як ви використовуєте програму, веб-сайти тощо. Потім Topics API порівнює свої висновки з даними Interactive Advertising Bureau та самого Google.

У публікації The Keyword за лютий 2023 року, де детально описано бета-версію Privacy Sandbox для Android, нічого не сказано про те, чи буде інформація, отримана в результаті такої перехресної перевірки активності користувачів, анонімною після надання рекламодавцям і компаніям.

Privacy Sandbox також дасть можливість дозволити або заблокувати інтереси, які Google автоматично призначає вам. Ця опція має зробити рекламу більш корисною для вас, адже ви допомагаєте компаніям і рекламодавцям точніше орієнтуватися.

Учасники бета-версії Privacy Sandbox можуть дозволяти та блокувати інтереси за бажанням у своїх налаштуваннях Privacy Sandbox.

Як і в інших бета-версіях програм, немає жодної гарантії, що функція збережеться після її офіційного запуску. Але Topics API, здається, уже майже готовий до публічного релізу.

Якщо ви хочете приєднатися до бета-версії Privacy Sandbox на Android, ви можете зробити лише одне. Оновіть свій пристрій до Android 13. Серед них оберуть учасників для бета-програми Privacy Sandbox.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я