Годинники навчилися паркувати автомобілі

Нова розробка BMW дозволить знайти вільне місце та припаркувати автомобіль цієї марки, а також підігнати його до водія без будь-якого втручання з боку власника – система працює зі смарт-годинниками.

Технологія Remote Valet Parking Assistant вже проходить практичні випробування в дослідному автомобілі BMW i3. У ньому встановлено чотири лазерних сканери, які допомагають будувати карту навколишнього середовища та визначити загрози навколо авто. На основі цієї інформації машина потім приймає рішення про гальмування.

У BMW кажуть, що їхня система лазерів здатна порівняти реальне оточення з попередньо завантаженою електронною версією плану будівлі. Завдяки цьому авто зможе самостійно пересуватися по території будинку. А інтеграція системи автоматичного паркування зі смарт-годинниками дозволить залишати машину в будь-якому місці на парковці, після чого вона відправиться на вільне місце. У BMW не розкривають деталі, але запевняють, що автомобіль самостійно знайде паркувальне місце на стоянці. Правда, у компанії уточнюють, що це буде працювати тільки на тих парковках, у яких є електронні карти.

Коли власник вирушить у своїх справах, припаркований автомобіль чекатиме команди, яку їй надішлють зі смарт-годинника. Після чого машина розрахує потрібний час на дорогу та прибуття водія і під’їде до виїзду зі стоянки. BMW відзначає, що система лазерів дозволяє орієнтуватися в просторі без GPS. Це важливо, адже на критій або підземній парковці робота звичних систем супутникової навігації може унеможливатися.

Цю оновлену систему автоматизації руху продемонструють широкій публіці на майбутній виставці CES 2015, яка пройде на початку січня 2015 року.

Comments are closed.