Середа, 24 Липня, 2024

Google хоче, щоб користувачі забули 10 синіх посилань: як зміниться головна сторінка пошуковика

Найпопулярніша вебсторінка в інтернеті готується до найбільших змін за останні 25 років. Знайомий кожному інтернет-користувачеві список із 10 синіх посилань буде з’являтися лише на коротку мить. Їх замінить штучний інтелект Search Generative Experience (SGE) з новою барвистою графікою. Посилання відштовхуються далеко вниз сторінки – майже повністю за межі екрана.

Поточна версія сторінки результатів пошуку Google уже давно не є пошуковою видачею в чистому вигляді. Вона часто захаращена рекламою і заповнена посиланнями із сайтів, які обдурили систему, потрапивши на перші місця не за якість свого контенту.

Але нова версія повністю змінює спосіб отримання інформації. У певному сенсі ці зміни можуть бути на краще, але вони також можуть ще більше погіршити пошук Google.

Google вже давно просуває зміни інтерфейсу, які надають користувачам готові відповіді. Завдяки цьому користувач часто залишається в екосистемі пошукового гіганта і не переходить на сторонні сайти. Серед таких модифікацій – Мережа знань, запущена в 2012 році та фрагменти інформації. Вони відсувають традиційні сині посилання далі від верхньої частини сторінки Google.

SGE є логічним наступним кроком у цьому процесі : він хоче дати юзеру відповідь, не надсилаючи користувача до джерела відповіді.

Проблема нового інтерфейсу стає помітною, коли Google показує рекламу на сторінці з SGE. Google показав, як реклама може відображатися за «комерційними запитами». Реклама зайняла результат і відсунула більшість результатів SGE далеко вниз, тобто список посилань взагалі не видно.

Утім, Google стверджує, що штучний інтелект матиме трансформаційний вплив на пошук і буде вартий таких змін інтерфейсу. «За допомогою цієї потужної нової технології ми можемо розблокувати абсолютно нові типи запитань, на які ви навіть не думали, що Пошук зможе відповісти, і змінити спосіб організації інформації, щоб допомогти вам сортувати та зрозуміти, що там є», – каже віце-президент і генеральний директор з пошуку в Google Елізабет Рейд.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися