Google хоче зробити Android міжнародним варіантом цифрових водійських прав

Демонструвати правоохоронцям свої документи можна буде навіть при розрядженому смартфоні

Деякі країни вже тривалий час вивчають можливість замінити картку водійських прав на її цифровий аналог у смартфоні. Це зручний спосіб, який має вагомий недолік – для цього потрібно користуватися спеціальним пропрієтарним додатком, який кожна країна розробляє сама. У Google вирішили, що цифрові права можна зробити зручнішими, інтегрувавши відповідну функцію в Android.

Про розробку нової функції повідомили експерти порталу XDA, які в коді програмних продуктів Google помітили згалку фреймворку IdentityCredential. Він дозволяє надійно зберігати та відображати цифрові документи, включаючи водійські права. Демонструвати правоохоронцям свої документи можна буде навіть при розрядженому смартфоні. Навіть в «пустому» акумуляторі вистачить енергії для активації чіпу безпеки та комунікаційного каналу малої потужності.

Деталі реалізації нової системи поки невідомі. Експерти припускають, що для підвищення безпеки вона відображатиме лише затребувану в конкретний момент інформацію. Наприклад, при купівлі алкоголю вона покаже тільки вік. Також можливі інші рішення з посилення безпеки.

Тим часом, українці можуть зручніше замовляти собі різні довідки з рішенням Mobile ID, яке ще називають мобільним паспортом. Його можна замовити у Харкові, Львові, Одесі та Дніпрі, замінивши телефоном звичний паспорт та ідентифікаційний код. Mobile ID інтегрована в системи електронного документообігу, міські портали і державні сервіси, які будуть працювати з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації (Gov ID). Ще понад 100 різних сервісів для приватних користувачів і бізнесу знаходяться в процесі інтеграції технології Mobile ID. Серед них банки, електронні платформи медичних послуг для населення, різні системи електронного документообігу та подання фінансової звітності.