Неділя, 25 Лютого, 2024

Google хоче зробити Android міжнародним варіантом цифрових водійських прав

Деякі країни вже тривалий час вивчають можливість замінити картку водійських прав на її цифровий аналог у смартфоні. Це зручний спосіб, який має вагомий недолік – для цього потрібно користуватися спеціальним пропрієтарним додатком, який кожна країна розробляє сама. У Google вирішили, що цифрові права можна зробити зручнішими, інтегрувавши відповідну функцію в Android.

Про розробку нової функції повідомили експерти порталу XDA, які в коді програмних продуктів Google помітили згалку фреймворку IdentityCredential. Він дозволяє надійно зберігати та відображати цифрові документи, включаючи водійські права. Демонструвати правоохоронцям свої документи можна буде навіть при розрядженому смартфоні. Навіть в «пустому» акумуляторі вистачить енергії для активації чіпу безпеки та комунікаційного каналу малої потужності.

Деталі реалізації нової системи поки невідомі. Експерти припускають, що для підвищення безпеки вона відображатиме лише затребувану в конкретний момент інформацію. Наприклад, при купівлі алкоголю вона покаже тільки вік. Також можливі інші рішення з посилення безпеки.

Тим часом, українці можуть зручніше замовляти собі різні довідки з рішенням Mobile ID, яке ще називають мобільним паспортом. Його можна замовити у Харкові, Львові, Одесі та Дніпрі, замінивши телефоном звичний паспорт та ідентифікаційний код. Mobile ID інтегрована в системи електронного документообігу, міські портали і державні сервіси, які будуть працювати з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації (Gov ID). Ще понад 100 різних сервісів для приватних користувачів і бізнесу знаходяться в процесі інтеграції технології Mobile ID. Серед них банки, електронні платформи медичних послуг для населення, різні системи електронного документообігу та подання фінансової звітності.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися